Jubileuszowa, X edycja BRUTAL EAST FESTIVAL

 Kto by pomyślał, że tak szalony pomysł jak stworzenie profesjonalnego festiwalu metalowego w Białymstoku uda się zrealizować i utrzymać przez lata? Sami o tym nie myśleliśmy. A jednak! Dziesiąta odsłona „Najlepszego metalowego festiwalu na wschód od Wisły” staje się faktem, a zatem pora odkryć karty.

Jubileuszowa, dziesiąta edycja odbędzie się tradycyjnie w Kawiarni Muzycznej „Fama” w Białymstoku, tradycyjnie w sobotę (28 października) i tradycyjnie już zagra na niej pięć różnorodnych stylistycznie zespołów z różnych miejsc naszego kraju. Nowością tej edycji jest jednak to, że tym razem dobór zespołów nie odbywał się na zasadzie zgłoszeń, a wyboru organizatorów. W latach ubiegłych otrzymaliśmy tyle zgłoszeń i propozycji, że zrezygnowaliśmy z kolejnego naboru i sięgneliśmy do gotowej, pokaźnej już bazy kapel. Kogo zatem gościć będzie tym razem serce Podlasia? Proszę bardzo: Masachist jako headliner, a dalej Calm Hatchery, Ragehammer, Steel Habit oraz tajemnicze Śledzie Zagłady.

 

Szczegóły:

Data: 28.10.2017 r.

Miejsce: Białystok, Kawiarnia Muzyczna „Fama”, ul. Legionowa 5

Start: 18:00

Bilety: 30zł (przedsprzedaż) / 35zł (w dniu koncertu)

UWAGA - ilość biletów ograniczona!!!

 


 

Zagrają:

 

Śledzie Zagłady - death/grindowa formacja z Czarnej Białostockiej o żartobliwym charakterze, ale z graniem całkiem poważnym, bez amatorki. Muzycy takich kapel jak Enfeeblement czy Reincremation zwarli szyki i poślady, by do szarej, polskiej, smutnej rzeczywistości wnieść trochę szydery. Grindowy odpowiednik Nocnego Kochanka, tylko w wersji męskiej.

https://www.facebook.com/%C5%9Aledzie-Zag%C5%82ady-204754833353813/

 


 

 Steel Habit - heavy/thrash z Warszawy zagrany z energią i werwą. Ich koncerty to wyciskacze potu, więc i w Białymstoku przydadzą się ubrania na zmianę. Zespół istnieje od 2010 roku i ma na koncie jeden materiał demo oraz EPkę z 2013 roku, a już niebawem światło dzienne ujrzy najnowszy materiał „Dehumanized”. Na pewno zaprezentują coś premierowego.

www.facebook.com/steelhabit

 


 

Ragehammer - krakowska horda, która w 2012 roku szturmem, rozpychając się łokciami, wkroczyła na krajową scenę thrashu podlanego blackowym, smolistym sosem. Kontrowersyjny wokalista znany z ostrego języka w wywiadach i na koncertach zadba, by każdy, kto przyjdzie na Ragehammer miał solidnie skopaną dupę. W dorobku entuzjastycznie przyjęte demo „War Hawks” z 2012 roku, split z Turbocharged i debiutancki album „The Hammer Doctrine” z ubiegłego roku to sporo jak na 5 lat działalności. Set koncertowy musi więc być wypchany po brzegi samymi hitami, których Ragehammer natłukł już sporo.

https://www.metal-archives.com/bands/Ragehammer/3540356536

 


 

Calm Hatchery - deathmetalowa załoga założona w 2002 roku w Białymstoku, stacjonująca obecnie na Pomorzu, jest dobrze znana lokalnej publice, ale przez lata dała się poznać szerzej dzięki koncertom u boku światowych sław, czy występowi podczas światowego finału Wacken Metal Battle. Masa koncertów, sporo wydawnictw, w tym trzy albumy długogrające, z których ostatni to wydany w 2014 roku „Fading Reliefs”. Ostatnio Calm Hatchery zawitało do rodzinnego miasta w 2014 roku podczas trasy Blitzkrieg VII, gdzie towarzyszyło grupom Vesania i Vader.

www.facebook.com/calmhatchery

 


 

Masachist - deathmetalowi mordercy, którzy od kilkunastu już lat łupią na najwyższym poziomie. Zespół założony przez byłego muzyka Yattering z samymi znanymi postaciami w składzie, który od pierwszego albumu nie uległ zmianie. Obecni lub byli muzycy Vesanii, Hunter, Dimmu Borgir, Decapitated i wielu innych nie biorą jeńców. Trzy mocarne ciosy w postaci pełnych albumów, a najnowszy, wydany wiosną tego roku „The Sect (Death REALigion)” dowodzi, że mimo pięcioletniej przerwy wydawniczej Masachist nie stracił nic ze swojej mocy i nawet po takiej przerwie umie wziąć się w garść.

www.facebook.com/MASACHIST

 


Więcej informacji o Brutal East Festival X tutaj:

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”

www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

https://www.facebook.com/events/104812603576333

https://www.facebook.com/BrutalEast-253551391356659

 

 

KRÓTKO, ZWIĘŹLE I NA TEMAT - BEF IX

https://www.youtube.com/watch?v=PmJWzw8lqA4

 

BRUTAL EAST FESTIVAL VOL. IX

Ciemno, zimno i ponuro... znak to, że przyszła jesień. A wraz z jesienią przygotowania do kolejnej, tym razem IX już edycji Brutal East Festival, czyli „Najlepszego metalowego festiwalu na wschód od Wisły”. Wzorem edycji poprzednich zebraliśmy całą masę zgłoszeń od zespołów chętnych do zagrania na tej białostockiej imprezie. Do 15 września nadeszło blisko pięćdziesiąt zgłoszeń, za które bardzo dziękujemy. Selekcja musiała być ostra, tym bardziej, że ekipa Brutal Teamu jak zawsze miała podzielone zdania. Pewna była jedyna obsada headlinera, którym został legendarny i w pewnych kręgach kultowy Squash Bowels, zrodzony na grindowej scenie przeszło 20 lat temu!

 

Oprócz białostockich weteranów na scenie Kawiarni „Fama” zobaczycie i usłyszycie: Straight Hate, MorthusDivine Weep oraz Vipers Tribe.

 

Tym razem gościem specjalnym festivalu będzie Studio 3F (www.facebook.com/tattoostudio3F) w osobach Konrada, Andrew oraz Pawła zwanego Gawronem, który współpracował już z ekipą Brutal Teamu tworząc autorskie motywy na festiwalowe koszulki. W trakcie imprezy będzie można spotkać się z tatuatorami, obejrzeć ich prace oraz porozmawiać o trendach w tatuażu.

Na uczestników koncertu czekać będzie stoisko z merchem Witching Hour Productions, które to wydawnictwo po raz kolejny współpracuje z organizatorami festiwalu. Można będzie nabyć dużo ciekawych wydawnictw w atrakcyjnych cenach. Więc weźcie dodatkowe monety.

http://store.witchinghour.pl/

  

 

 

Szczegóły:

Data: 19 listopada 2016

Miejsce: Kawiarnia Muzyczna „Fama”, ul. Legionowa 5, Białystok

Start: 18:00

Bilety: 30zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)

(bilet kupisz tutaj)

UWAGA - ilość biletów ograniczona!!!

 


 

Więcej o zespołach:

 

Vipers Tribe - młoda, stawiająca pierwsze kroki deathmetalowa ekipa z Warszawy, która może pochwalić się występem na tegorocznej edycji Dark Fest oraz materiałem demo z 2015 roku, zatytułowanym „Godbeast”.

https://www.facebook.com/VipersTribe

 


Divine Weep - zespół heavymetalowy założony w 1995 roku. Na koncie kilka materiałów demo oraz dwie płyty, z których najnowsza „Tears of the Ages” została wydana w tym roku przez wytwórnię amerykańską oraz ukraińską trafiając na rynki w USA, Europie oraz w Japonii. Zespół koncertował obok takich kapel jak Turbo, Vader, Kat z Romanem, Blaze Bayley, Saxon, Candlemass, Behemoth i innych. Przez zespół przewinęli się muzycy m.in. Hermh, Squash Bowels, Bright Ophidia czy Dead Infection.

https://www.facebook.com/divineweep

 


 

Morthus - to goście z Warki, którzy łoją swój metal śmierci od 2012 roku. Mogą poszczycić się sporą dyskografią jak na tak krótki czas istnienia, bo dorobili się demówki, EPki wydanej dwa lata temu oraz debiutanckiego albumu, który w czerwcu tego roku wypuściła prężnie działająca, białostocka wytwórnia Witching Hour Productions. Krążek zbiera same pozytywne recenzje, a zespół koncertuje z takimi zespołami jak Christ Agony czy Mayhem, a już wkrótce z legendarnymi Possessed, Absu czy Belphegor.

https://www.facebook.com/morthusband

 


 

Straight Hate - grindcore’owcy z Lublina i Chełma, którzy choć istnieją od 2008 roku, dopiero dwa lata temu zintensyfikowali swoją aktywność, czego efektem jest wydanie w tym czasie dwóch splitów, EPki oraz debiutanckiego albumu. Skład zespołu tworzą m.in. muzycy związani z Ape To God, Parricide, Abusiveness, Blaze Of Perdition czy Deivos. Zespół zagrał już w tym roku dla białostockiej publiczności podczas pierwszej edycji „Brutalika” zyskując świetne przyjęcie.

https://www.facebook.com/sthtpl


Squash Bowels - weterani podlaskiego i krajowego grindcore’a, którzy mimo upływu lat są nadal aktywni i w formie, co udowodnili chociażby występem na renomowanym czeskim festiwalu Brutal Assault w zeszłym roku. Zespół z przytłaczająco potężną dyskografią i niezliczonymi zawirowaniami w składzie, jak również występami na większości czołowych festiwali metalowych, w tym m.in. Obscene Extreme, czy wspomnianym Brutal Assault. Ostatni studyjny album to wydany w roku 2013 „Grindcoholism”.

https://www.facebook.com/squashgrind

 


 

Więcej informacji o Brutal East Festival IX tutaj:

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”

www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

https://www.facebook.com/events/1217138061638029

https://www.facebook.com/BrutalEast-253551391356659

 

BRUTAL EAST FESTIVAL vol.IX - rusza nabór kapel

Dokładnie osiem miesięcy po zakończeniu ósmej edycji najlepszego metalowego festiwalu na wschód od Wisły, czyli Brutal East Festivalu, planowana jest kolejna, dziewiąta już odsłona tej odbywającej się dwa razy do roku imprezy. 19 marca scenę białostockiej kawiarni „Fama” okupowały zespoły zgłoszone do przesłuchań oraz gwiazda - doświadczony i zasłużony zespół Hate, który promował wydaną rok wcześniej płytę „Crusade: Zero”.

 

Dziś znowu zwracamy się z apelem do wszystkich kapel, które chcą spróbować swoich sił i wziąć udział w festiwalu, by zaprezentować się białostockiej (i nie tylko) publiczności. Dziewiąta edycja BEF odbędzie się 19 listopada i właśnie rusza nabór zespołów!!! Wzorem edycji wcześniejszych nie oczekujemy już wysyłania materiałów w formie fizycznej, a wszystko, co trzeba zrobić to przesłać niezwłocznie wypełniony formularz zgłoszeniowy: (KLIK) na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Do zgłoszenia załączcie koniecznie materiały video z koncertów, teledyski i inne muzyczne wizytówki. Później całą robotę zrobi ekipa Brutal Teamu, która wybierze najlepsze w ich opinii propozycje.


Nie czekaj do ostatniej chwili! Pobierz formularz, wypełnij, podeślij linki i ZAGRAJ!!! Na zgłoszenia czekamy 15 września, więc jest jeszcze sporo czasu, ale niech czas letniej kanikuły was nie uśpi. Im wcześniej to zrobicie - tym lepiej.


Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich edycji zapraszamy do współpracy przy organizacji festiwalu także wydawców i wytwórnie płytowe. Formy współpracy będą ustalane indywidualnie i na pewno przyniosą obustronne korzyści. O szczegóły należy pytać organizatorów:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zespołom, które wystąpią na Brutal East Festival vol.IX zapewniamy, jak zawsze:

• profesjonalnie zorganizowany koncert w jednym z najlepszych białostockich klubów muzycznych, jakim jest Kawiarnia Fama,

• profesjonalne nagłośnienie oraz backline,

• szybką i pomocną obsługę techniczną,

• salę backstage, możliwość zrobienia próby przed koncertem,

• promocję zespołu

• miłe i przyjemne after party.


Dotychczas na festiwalu zagrały zespoły:

BEF1 - Sarcastic, Northern Plague, Enfeeblement, Cinis, Incarnated, Via Mistica

BEF2 - Metaliator, That’s All She Wrote, The Dead Goats, Effect Murder, Sphere, Devilish Impressions

BEF3 - Sinful Souls, Memembris, R.O.D, Manipulation, Non Opus Dei, Hermh

BEF4 - Backsly, Othermind, Nammoth, War-Saw, In Extremis, Christ Agony

BEF5 - Heuresis, Wicked Side, Prafuria, Loathing, Terrordome, Trauma

BEF6 - Incarnal, Enfeeblement, Incarnated, Besatt, Furia

BEF7 - Within Mystery, Empatic, Manipulation, Altercated, Au-Dessus, Pandemonium

BEF8 - Explozer, Attera, Unborn Suffer, Cinis, Hate


Więcej Informacji o Brutal East Festival vol.IX :

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”

Facebook:

https://www.facebook.com/events/1217138061638029/
https://www.facebook.com/pages/BrutalEast/253551391356659
https://www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

 

BRUTAL EAST FESTIVAL VOL. 8

Po sukcesie wyprzedanej do cna siódmej edycji najlepszego metalowego festiwalu na wschód od Wisły trzeba było iść za ciosem. Ekipa Brutal Teamu podbudowana sukcesem jesiennego wydarzenia powraca, wzorem lat wcześniejszych, z zimowo-wiosenną edycją tej imprezy. Po tradycyjnym ogłoszeniu naboru kapel odzew był jak zwykle ogromny, co dowodzi, że festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem z roku na rok. Zgłosiło się kilkadziesiąt zespołów z różnych muzycznych światów, ale wybranych mogło być tylko kilka. Ostatecznie karty zostały odkryte, a kości rzucone!

Podczas 8 edycji Brutal East Festival, który odbędzie się 19 marca, tradycyjnie już w białostockiej Kawiarni Muzycznej „Fama”, zagrają: Explozer, Aterra, Unborn Suffer, Cinis oraz Hate jako headliner.

Szczegóły:

Data: 19 marca 2016
Miejsce: Kawiarnia Muzyczna „Fama”, ul. Legionowa 5, Białystok
Start: 18:00
Bilety (ilość biletów ograniczona!!):

22 zł (przedsprzedaż), 27 zł (w dniu koncertu)

                 (bilet kupisz tutaj)

 

 

 

 

 


Słów kilka o zespołach:

 

Explozer - Gdańsk (Metalcore / Groove metal): Zespół powstał na zgliszczach zespołu Blitzkrieg w 2011 roku. Obecny dorobek kapeli to trzy nagrane krążki: "Rozkurwiel" (2011), "Zdrada Nieba" (2013), "Konflikt Pokoleń" (2015) oraz singiel "Morda" (2015). Aktualnie ekipa kończy przedprodukcję do płyty długogrającej, którą planuje zarejestrować w roku 2016.

https://www.facebook.com/explozer.gdansk

 


 

 

Aterra - to metalowy zespół z Warszawy w skład, którego wchodzą: Caruso(wokal, gitara), Tiger(gitara), Bereth(bass), Rajbak(perkusja). Chłopaki kochają występy na żywo o czym świadczy spora liczba koncertów oraz to, że byli polskim supportem ARCH ENEMY oraz legendy amerykańskiego hard-cora M.O.D. Aktualnie grupa nagrała debiutancką płytę pt."All Born in Pain" i materiałem z tej płyty chętnie Was poczęstuje!

https://www.facebook.com/aterrapl

 


 

 

Unborn Suffer - Bydgoszcz (Death Metal / Grindcore): Bydgoszczanie podobnie jak ich białoruscy koledzy mogą pochwalić się imponującą dyskografią: pięć albumów i liczne demówki, splity, single, czy albumy koncertowe. Najświeższe wydawnictwo to wydany zaledwie chwilę temu (1 lutego 2016) przez Selfmadegod Records album „Nihilist”. Koncert podczas naszego festiwalu będzie więc z pewnością naładowany nowym materiałem, a to nie lada gratka.

https://www.facebook.com/unbornsuffer

 


 

Cinis - Białystok (Death Metal): Poczatki zespołu sięgają 2003 roku, a już 2 lata później ukazał się pierwszy materiał demo, ciepło przyjęty przez słuchaczy i podziemne media. Na koncie liczne koncerty u boku takich kapel jak Grave, Vader, Dead Infection, Azarath i wielu innych oraz dwa świetne albumy, z których najnowszy „Subterranean Antiquity” został wydany przez Old Temple u schyłku 2014 roku.

https://www.facebook.com/cinisofficial

 


 

 

Hate - Warszawa (Death / Black Metal): Jeden z naszych czołowych produktów eksportowych, istniejący od przeszło ćwierć wieku z potężną dyskografią, w skład której wchodzi dziewięć albumów studyjnych. Ostatni jak dotąd materiał stołecznej ekipy to wydany w ubiegłym roku przez giganta Napalm Records krążek „Crusade: Zero”.

https://www.facebook.com/HATEOFFICIAL

 


 

Więcej informacji o Brutal East Festival tutaj:

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”

www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

www.facebook.com/events/1108427129179570

https://www.facebook.com/pages/BrutalEast/253551391356659

 

BRUTAL EAST FESTIVAL vol.8 - oto skład

Na 8 edycji BEF zagrają:

Explozer, Posthumous Blasphemer, Unborn Suffer, Cinis oraz Hate.

Więcej szczegółów niebawem.

 

BRUTAL EAST FESTIVAL vol.8 - rusza nabór kapel

Po krótkiej przerwie wykorzystanej na dokładną analizę wszelkich "za" i "przeciw" ekipa Brutal Teamu wraca do półrocznego cyklu organizowania Brutal East Festival. Ostatnia (wyprzedana całkowicie) edycja wyraźnie pokazała, że zainteresowanie imprezą jest tak duże, że spokojnie można zorganizować - wzorem lat poprzednich - dwie edycje w roku. I tak już na 19 marca zaplanowano edycję 8. Gwiazdą koncertu jest Warszawska formacja HATE !!!


No i znów tradycji stanie się zadość, więc niezmiennie liczymy na Wasze propozycje! Rusza właśnie nabór zespołów na 8 edycję Brutal East Festival. Od kilku już edycji nie oczekujemy wysyłania materiałów w formie fizycznej i tę zasadę podtrzymujemy. Wszystko, co trzeba zrobić, aby móc zagrać na tej imprezie, to przesłać niezwłocznie wypełniony formularz: (http://www.brutaleast.pl/images/ankieta/ankietadlazespolow.doc) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Do zgłoszenia załączcie koniecznie materiały video z koncertów, teledyski i inne muzyczne wizytówki. Później wystarczy mieć odrobinę szczęścia przy wyborze i tyle.                                                       Nie czekaj do ostatniej chwili! Pobierz formularz, wypełnij, podeślij linki i ZAGRAJ!!!                                      Czekamy do 14 lutego 2016.
Zapraszamy do współpracy przy organizacji festiwalu wydawców i wytwórnie płytowe. Formy współpracy będą ustalane indywidualnie i na pewno przyniosą obustronne korzyści. O szczegóły należy pytać organizatorów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zespołom, które wystąpią na Brutal East Festival vol. 8 zapewniamy, jak zawsze:
• profesjonalnie zorganizowany koncert w jednym z najlepszych białostockich klubów muzycznych, jakim jest Kawiarnia Fama,
• profesjonalne nagłośnienie oraz backline,
• szybką i pomocną obsługę techniczną,
• salę backstage, możliwość zrobienia próby przed koncertem,
• promocję zespołu
• miłe i przyjemne after party.


Dotychczas na festiwalu zagrały zespoły:
BEF1 - Sarcastic, Northern Plague, Enfeeblement, Cinis, Incarnated, Via Mistica
BEF2 - Metaliator, That’s All She Wrote, The Dead Goats, Effect Murder, Sphere, Devilish Impressions
BEF3 - Sinful Souls, Memembris, R.O.D, Manipulation, Non Opus Dei, Hermh
BEF4 - Backsly, Othermind, Nammoth, War-Saw, In Extremis, Christ Agony
BEF5 - Heuresis, Wicked Side, Prafuria, Loathing, Terrordome, Trauma
BEF6 - Incarnal, Enfeeblement, Incarnated, Besatt, Furia
BEF7 - Within Mystery, Empatic, Manipulation, Altercated, Au-Dessus, Pandemonium


Więcej Informacji o Brutal East Festival vol. 8:
Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”
Facebook:
https://www.facebook.com/pages/BrutalEast/253551391356659
https://www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

https://www.facebook.com/events/1108427129179570

 

KRÓTKO, ZWIĘŹLE I NA TEMAT - BEF 7 - zapowiedź

https://www.youtube.com/watch?v=CDJYcfDsnSo

Patronat Medialny - Radio Akadera - www.radioakadera.pl

 

BRUTAL EAST FESTIVAL VOL.7Data: 10 października 2015

Miejsce: Kawiarnia Fama,

Adres: ul. Legionowa 5, Białystok

Start: 18:00

Bilety (ilość biletów ograniczona!!):
20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu).

 

Szkoda, że wakacje to już przeszłość, a i koniec lata zbliża się nieuchronnie. Ku pokrzepieniu serc ekipa

Brutal Teamu spieszy zatem donieść, iż prace nad siódmą edycją najlepszego metalowego festiwalu na

wschód od Wisły dobiegły końca. Wszystko po to, by w ponurą jesień wejść bez tradycyjnej deprechy.

Radujcie się więc wszyscy, bo Pan jest blisko! Dokładnie Pandemonium, bo to ta zasłużona dla polskiej

sceny formacja jest głównym daniem tej odsłony.

Tradycją stało się już, że skład imprezy dobieramy na podstawie zgłoszeń i cieszy nas to, że z roku na rok

zainteresowanie nie zaczyna słabnąć. Po przesłuchaniu wszystkich zgłoszeń i wielu burzliwych dyskusjach

podjęto decyzję, że imprezę otworzy młoda formacja Within Mystery z Choroszczy. W dalszej kolejności

zaprezentują się ostrołęcki Empatic oraz gołdapski Manipulation, którego premierowy album „Ecstasy” już

wkrótce ukaże się nakładem rosyjskiej Satanath Records. Oba zespoły ruszają jesienią we wspólną

trasę koncertową, więc to będzie jeden z przystanków. W składzie festiwalu pojawił się także reaktywowany

po kilku latach specjalnie na tę okoliczność białostocki Altercated, więc to będzie wyjątkowa okazja by

zobaczyć go na żywo. Zaraz po nich sceną zawładną Litwini z Au-Dessus. Ci blackmetalowcy odwiedzą nas

w ramach większej trasy, a przystanek w Białymstoku jest możliwy dzięki ścisłej współpracy z Witching Hour

Productions. Atrakcją będzie z pewnością stoisko z merchem tej wytwórni, jak również produkty sygnowane

logo Vaderempire, oferujące płyty i gadżety grupy Vader.

Festiwal zamknie, i mamy nadzieję, że rozwali w drzazgi, łódzki Pandemonium, pamiętający jeszcze czasy

innego ustroju politycznego, ale czy będzie to zakończenie tego wieczoru? To zależy już od Was.Więcej o zespołach:

Within Mystery (melodic death metal) - Zespół rozpoczął działalność w 2011 roku i od tamtego czasu

przeszedł kilka zmian składu jak i samej nazwy, która początkowo brzmiała "Swarm". Kapela robi ciężką i

melodyjną muzykę, a gama pomysłów jest na tyle szeroka, że ciężko jest określić konkretny gatunek.

 https://www.facebook.com/WithinMystery

 Empatic (death metal) - Zespół powstał w grudniu 2005 roku w Ostrołęce. Jego założycielami są dwaj

ostrołęccy muzycy: wokalista Maciek Rochaczewski oraz basista Włodzimierz Małaszek 'Włodas'. To oni

właśnie skompletowali nowy skład. Jak się okazało wynikł on z rozpadu dwóch innych ostrołęckich zespołów,

a po jednym z nich przyjął obecną nazwę.https://www.facebook.com/empatic.infoManipulation (death metal) - Od 2001 roku zespół gra i tworzy własny materiał, który składa się na pokaźną

już dyskografię. Aktualnie kapela przygotowuje się do intensywnej promocji najnowszej płyty „Ecstasy”, która od

września zasila katalog wydawniczy Satanath Records.

 https://www.facebook.com/manipulation.net

 


 


Altercated (death metal) - Historia kapeli rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy to wiosną nabrała ona kształtu i

zyskała nazwę. Na koncie sporo koncertów, nagrody festiwalowe i materiał stworzony na potrzeby albumu

„All For Satan”. Dziś, kilka lat po zawieszeniu działalności, zespół odradza się by zagrać ten ekskluzywny koncert.

 https://www.facebook.com/Altercated

 Au-Dessus (black metal) - To blackmetalowa, istniejąca od 2014 roku horda rodem z Wilna, która chce

zdobyć polski rynek. Umożliwić ma im to wydanie w tym roku EPki za sprawą Witching Hour Productions

oraz występ w Białymstoku będący częścią większej trasy.

 https://www.facebook.com/audessusabove

 Pandemonium (satanic dark metal) - Korzenie tej kapeli sięgają roku 1989, kiedy to Paul i ś.p. Żuber

zainspirowani „Necronomiconem” i tworczością zespołów Hellhammer, Bathory, Venom i Samael postanowili

stworzyćnajbardziej mroczny, posępny i majestatyczny twór na polskiej scenie. Historia pokazuje, że ich

plany nabrały wyraźnych kształtów, a zespół mimo upływających lat nadal napiera i nie zwalnia tempa.

http://www.pandemonium.metal.pl

http://www.myspace.com/pandemonium_pl

http://www.youtube.com/pandemoniumbandpl

http://www.facebook.com/pandemoniumpl

http://www.reverbnation.com/pandemoniumhorde


 

 

Więcej Informacji o Brutal East Festival vol. 7

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”


https://www.facebook.com/pages/BrutalEast/253551391356659

https://www.facebook.com/events/409983575844694/
oraz
https://www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

 

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com