Brutal East Festival vol. XI

Dokładnie 7 lat temu, w lutym 2012 roku, odbyła się na dalekim wschodzie Polski, w zapomnianym Białymstoku, pierwsza edycja festiwalu, który miał zapełnić białą plamę na metalowej mapie kraju.

Brutal East Festival przyjął się świetnie i z edycji na edycję rósł w siłę.

Najbliższa, jedenasta już odsłona odbędzie się w piątek 12 kwietnia 2019, a więc w Dzień czekolady. Jednak nie ma chyba co oczekiwać, że będzie słodko. Jeśli czekolada, to tylko czarna i gorzka jak piołun.

 Smakołyków w tej brutalowej bombonierce będzie całe mnóstwo, gdyż w Kawiarni „Fama” pojawią się cukiereczki pierwszego sortu z warszawską Antigamą w roli headlinera, a oprócz tego dzieła zniszczenia dokonywać będą deathmetalowcy z Embrional, blekusy z Czorta oraz toruńskiego Angrrsth, a na dokładkę nowa nadzieja polskiego doomu pogrzebowego - wywodzący się z Białegostoku Death Has Spoken.

Szczegóły:

Data: 12 kwietnia 2019

Miejsce: Białystok, Kawiarnia „Fama”, Legionowa 5

Start: 18:00

Bilety: zł (przedsprzedaż) / zł (w dniu koncertu)

UWAGA - ilość biletów ograniczona!!!

FB: www.facebook.com/events/372912143523243

 


 

 

Więcej o zespołach:

 

 

 

Death Has Spoken - doom metal - powstały na gruzach grywającego już na Brutal East Fest zespołu Backsly funeral doomowy twór zaskarbił już sobie przychylność fanów posępnych dźwięków nie tylko wydanym w 2017 roku bardzo dobrym albumem „Fade”, ale też serią koncertów po całym kraju. Aktualnie Death Has Spoken zmienił perkusistę, z którym planuje kolejne występy na 2019 rok, a także rozpoczął pracę nad kontynuacją albumu "Fade".

www.facebook.com/deathhasspoken

 


 

 

Angrrsth - black/death metal -nowo powstały toruński zespół, którego ostateczny skład wykrystalizował się na początku 2018 roku. Grają muzykę w klimatach black/death okraszoną tekstami w rodzimym języku. Kapela w październiku 2018 roku wydała nakładem Godz Ov War Productions debiutancką EPkę zatytułowaną "Znikąd". Aktualnie zespół koncentruje się na graniu koncertów oraz tworzeniu materiału na nową płytę. Aż dziwne, że tuż pod okiem Ojca Dyrektora zrodziły się takie plugastwa.

www.facebook.com/Angrrsth

 


 

 

Czort - black metal - horda znikąd, która postanowiła chwycić diabła za rogi i pokazać mu, jak się grzecznym duszyczkom spuszcza srogi łomot. Powstała nie wiadomo gdzie, nie wiadomo kiedy i tak bez gry wstępnej przyłożyła od razu pełnym materiałem „Czarna Ewangelia”, który ukazał się rok temu i sprawił, że fanom blacka opadły szczęki. Czy podobnie będzie w konfrontacji live? O tym przekonamy się w kwietniu.

www.facebook.com/czortbluznierca

 


 

Embrional - death metal - to bardzo zdeterminowany i ukierunkowany na sukces zespół, który targany licznymi zmianami składu nadal brnie naprzód i nie zamierza składać broni. Mimo, iż w roku 2018 skład uległ prawie całkowitej wymianie, najnowsze wydawnictwo, które ukazało się 10 stycznia tego roku - album „Evil Dead” - trzeci album w dyskografii, to solidny, zbierający pozytywne recenzje materiał, który jest chyba najdojrzalszym dziełem zespołu. Podczas wizyty w Białymstoku na pewno będzie można liczyć na mnóstwo premierowych kawałków.

www.embrional.com

www.facebook.com/Embrional

 


 

 

Antigama - death/grind - zespół utworzony dziewiętnaście lat temu już po dwóch latach działalności wydał swój debiutancki album, a w kolejnych latach sześć następnych, co pozwoliło mu zdobyć rozpoznawalność na całym świecie. Ta z kolei zaowocowała mnóstwem koncertów zarówno w kraju jak i w Europie czy też w USA. Zespół grywał na renomowanych festiwalach takich jak Maryland Deathfest, Obscene Extreme czy też Brutal Assault. Dyskografia Antigamy to ponad 20 pozycji, w tym niezliczone splity i EPki. Ostatnie wydawnictwo zespołu to świetnie przyjęta EPka „Depressant” z 2017 roku.

www.facebook.com/Antigama

 


 

Więcej Informacji o Brutal East Festival vol.XI :

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”

Facebook:

https://www.facebook.com/pages/BrutalEast/253551391356659

https://www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

https://www.facebook.com/events/2095549190702457/

 

ANTIGAMA headlinerem Brutal East Festival vol. XI

Zima kolejny raz zaskoczyła drogowców, a ekipa Brutal Teamu zaskoczyła i po raz pierwszy nie zrobiła ani jesienią, ani nie zaplanowała na koniec zimy kolejnej edycji Brutal East Festival - najlepszego metalowego festiwalu na wschód od Wisły. Tym razem wyczekiwana i odkładana nieco w czasie najbliższa odsłona tej imprezy odbędzie się oczywiście w Białymstoku, ale wiosną, a konkretnie 12 kwietnia i tę datę można już zapisać w kalendarzach.

Wiadomo również, że headlinerem tej edycji będzie zasłużona warszawska formacja grindowa - Antigama, która przez prawie 20 lat działalności zyskała uznanie nie tylko krajowej publiczności, ale wypłynęła na szerokie wody wydając 7 albumów studyjnych, masę EPek i niezliczoną ilość splitów oraz występując na najlepszych scenach, także za wielką wodą.

Resztę składu festiwalu, tradycyjnie już uzupełni kilka równie ciekawych i zróżnicowanych stylistycznie kapel, których nazwy ujawnione zostaną wkrótce. Pamiętajcie: 12 kwietnia, Białystok, Kawiarnia „Fama”, BEF XI

 

Rusza nabór zespołów na 11 edycję - BRUTAL EAST FESTIVAL

Ruszają przygotowania do XI. edycji BRUTAL EAST FESTIVAL

        Tegoroczne lato to mundialowy szał. Cała Polska żyła przez ostatnie miesiące przygotowaniami naszej narodowej jedenastki, która dostała kolejną szansę żeby zabłysnąć w świecie. Nas jednak bardziej interesuje inna jedenastka. Na ???.2019 zaplanowano bowiem brutalową jedenastkę, czyli jedenastą już edycję Brutal East Festival - najlepszego metalowego festiwalu na wschód od Wisły. Wzorem lat ubiegłych ponownie rusza właśnie przyjmowanie zgłoszeń od zespołów chcących zaprezentować się w stolicy Podlasia. My, niczym trener, postaramy się dokonać rozważnej selekcji tak, aby skład najbliższej edycji festiwalu był po prostu mistrzowski. Oprócz kapel, które nadeślą do nas swoje zgłoszenia i kupią nas swoją grą zespołową pojawi się tradycyjnie mocny headliner, który będzie prawdziwą truskawką na torcie.

 Co trzeba zrobić żeby spróbować swoich sił i stanąć twarzą w twarz z wymagającą białostocką publicznością? Po pierwsze pobrać stąd (KLIK)  formularz zgłoszeniowy, wypełnić go i przesłać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dołączając do maila obowiązkowo linki do muzyki, teledysków, nagrań video z koncertów, na których pokazujecie na co was stać. Na zgłoszenia czekamy do końca sierpnia. Gra jest warta świeczki, bo dotychczas zespoły ze zgłoszeń mogły zaprezentować się obok takich gwiazd jak Via Mistica, Devilish Impressions, Hermh, Christ Agony, Trauma, Furia, Pandemonium, Hate, Squash Bowels i Masachist.

 Ponownie wzorem lat minionych zapraszamy do współpracy przy organizacji festiwalu także małych wydawców i duże wytwórnie płytowe. Formy współpracy będą ustalane indywidualnie i na pewno przyniosą obustronne korzyści. O szczegóły należy pytać organizatorów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zespołom, które wystąpią na Brutal East Festival vol.XI zapewniamy, jak zawsze:

• profesjonalnie zorganizowany koncert w jednym z najlepszych białostockich klubów muzycznych, jakim jest Kawiarnia Fama,

• profesjonalne nagłośnienie oraz backline,

• szybką i pomocną obsługę techniczną,

• salę backstage, możliwość zrobienia próby przed koncertem,

• promocję zespołu

• miłe i przyjemne after party.


Dotychczas na festiwalu zagrały zespoły:

BEF1 - Sarcastic, Northern Plague, Enfeeblement, Cinis, Incarnated, Via Mistica

BEF2 - Metaliator, That’s All She Wrote, The Dead Goats, Effect Murder, Sphere, Devilish Impressions

BEF3 - Sinful Souls, Memembris, R.O.D, Manipulation, Non Opus Dei, Hermh

BEF4 - Backsly, Othermind, Nammoth, War-Saw, In Extremis, Christ Agony

BEF5 - Heuresis, Wicked Side, Prafuria, Loathing, Terrordome, Trauma

BEF6 - Incarnal, Enfeeblement, Incarnated, Besatt, Furia

BEF7 - Within Mystery, Empatic, Manipulation, Altercated, Au-Dessus, Pandemonium

BEF8 - Explozer, Attera, Unborn Suffer, Cinis, Hate

BEF9 - Vipers Tribe, Divine Weep, Morthus, Straight Hate, Squash Bowels

BEF 10 - Śledzie Zagłady, Steel Habit, Ragehammer, Calm Hatchery, Masachist


Więcej Informacji o Brutal East Festival vol.XI :

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”

Facebook:

https://www.facebook.com/pages/BrutalEast/253551391356659

https://www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

https://www.facebook.com/events/2095549190702457/

 

Jubileuszowa, X edycja BRUTAL EAST FESTIVAL

 Kto by pomyślał, że tak szalony pomysł jak stworzenie profesjonalnego festiwalu metalowego w Białymstoku uda się zrealizować i utrzymać przez lata? Sami o tym nie myśleliśmy. A jednak! Dziesiąta odsłona „Najlepszego metalowego festiwalu na wschód od Wisły” staje się faktem, a zatem pora odkryć karty.

Jubileuszowa, dziesiąta edycja odbędzie się tradycyjnie w Kawiarni Muzycznej „Fama” w Białymstoku, tradycyjnie w sobotę (28 października) i tradycyjnie już zagra na niej pięć różnorodnych stylistycznie zespołów z różnych miejsc naszego kraju. Nowością tej edycji jest jednak to, że tym razem dobór zespołów nie odbywał się na zasadzie zgłoszeń, a wyboru organizatorów. W latach ubiegłych otrzymaliśmy tyle zgłoszeń i propozycji, że zrezygnowaliśmy z kolejnego naboru i sięgneliśmy do gotowej, pokaźnej już bazy kapel. Kogo zatem gościć będzie tym razem serce Podlasia? Proszę bardzo: Masachist jako headliner, a dalej Calm Hatchery, Ragehammer, Steel Habit oraz tajemnicze Śledzie Zagłady.

 

Szczegóły:

Data: 28.10.2017 r.

Miejsce: Białystok, Kawiarnia Muzyczna „Fama”, ul. Legionowa 5

Start: 18:00

Bilety: 30zł (przedsprzedaż) / 35zł (w dniu koncertu)

UWAGA - ilość biletów ograniczona!!!

 


 

Zagrają:

 

Śledzie Zagłady - death/grindowa formacja z Czarnej Białostockiej o żartobliwym charakterze, ale z graniem całkiem poważnym, bez amatorki. Muzycy takich kapel jak Enfeeblement czy Reincremation zwarli szyki i poślady, by do szarej, polskiej, smutnej rzeczywistości wnieść trochę szydery. Grindowy odpowiednik Nocnego Kochanka, tylko w wersji męskiej.

https://www.facebook.com/%C5%9Aledzie-Zag%C5%82ady-204754833353813/

 


 

 Steel Habit - heavy/thrash z Warszawy zagrany z energią i werwą. Ich koncerty to wyciskacze potu, więc i w Białymstoku przydadzą się ubrania na zmianę. Zespół istnieje od 2010 roku i ma na koncie jeden materiał demo oraz EPkę z 2013 roku, a już niebawem światło dzienne ujrzy najnowszy materiał „Dehumanized”. Na pewno zaprezentują coś premierowego.

www.facebook.com/steelhabit

 


 

Ragehammer - krakowska horda, która w 2012 roku szturmem, rozpychając się łokciami, wkroczyła na krajową scenę thrashu podlanego blackowym, smolistym sosem. Kontrowersyjny wokalista znany z ostrego języka w wywiadach i na koncertach zadba, by każdy, kto przyjdzie na Ragehammer miał solidnie skopaną dupę. W dorobku entuzjastycznie przyjęte demo „War Hawks” z 2012 roku, split z Turbocharged i debiutancki album „The Hammer Doctrine” z ubiegłego roku to sporo jak na 5 lat działalności. Set koncertowy musi więc być wypchany po brzegi samymi hitami, których Ragehammer natłukł już sporo.

https://www.metal-archives.com/bands/Ragehammer/3540356536

 


 

Calm Hatchery - deathmetalowa załoga założona w 2002 roku w Białymstoku, stacjonująca obecnie na Pomorzu, jest dobrze znana lokalnej publice, ale przez lata dała się poznać szerzej dzięki koncertom u boku światowych sław, czy występowi podczas światowego finału Wacken Metal Battle. Masa koncertów, sporo wydawnictw, w tym trzy albumy długogrające, z których ostatni to wydany w 2014 roku „Fading Reliefs”. Ostatnio Calm Hatchery zawitało do rodzinnego miasta w 2014 roku podczas trasy Blitzkrieg VII, gdzie towarzyszyło grupom Vesania i Vader.

www.facebook.com/calmhatchery

 


 

Masachist - deathmetalowi mordercy, którzy od kilkunastu już lat łupią na najwyższym poziomie. Zespół założony przez byłego muzyka Yattering z samymi znanymi postaciami w składzie, który od pierwszego albumu nie uległ zmianie. Obecni lub byli muzycy Vesanii, Hunter, Dimmu Borgir, Decapitated i wielu innych nie biorą jeńców. Trzy mocarne ciosy w postaci pełnych albumów, a najnowszy, wydany wiosną tego roku „The Sect (Death REALigion)” dowodzi, że mimo pięcioletniej przerwy wydawniczej Masachist nie stracił nic ze swojej mocy i nawet po takiej przerwie umie wziąć się w garść.

www.facebook.com/MASACHIST

 


Więcej informacji o Brutal East Festival X tutaj:

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”

www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

https://www.facebook.com/events/104812603576333

https://www.facebook.com/BrutalEast-253551391356659

 

 

 

KRÓTKO, ZWIĘŹLE I NA TEMAT - BEF IX

https://www.youtube.com/watch?v=PmJWzw8lqA4

 

BRUTAL EAST FESTIVAL VOL. IX

Ciemno, zimno i ponuro... znak to, że przyszła jesień. A wraz z jesienią przygotowania do kolejnej, tym razem IX już edycji Brutal East Festival, czyli „Najlepszego metalowego festiwalu na wschód od Wisły”. Wzorem edycji poprzednich zebraliśmy całą masę zgłoszeń od zespołów chętnych do zagrania na tej białostockiej imprezie. Do 15 września nadeszło blisko pięćdziesiąt zgłoszeń, za które bardzo dziękujemy. Selekcja musiała być ostra, tym bardziej, że ekipa Brutal Teamu jak zawsze miała podzielone zdania. Pewna była jedyna obsada headlinera, którym został legendarny i w pewnych kręgach kultowy Squash Bowels, zrodzony na grindowej scenie przeszło 20 lat temu!

 

Oprócz białostockich weteranów na scenie Kawiarni „Fama” zobaczycie i usłyszycie: Straight Hate, MorthusDivine Weep oraz Vipers Tribe.

 

Tym razem gościem specjalnym festivalu będzie Studio 3F (www.facebook.com/tattoostudio3F) w osobach Konrada, Andrew oraz Pawła zwanego Gawronem, który współpracował już z ekipą Brutal Teamu tworząc autorskie motywy na festiwalowe koszulki. W trakcie imprezy będzie można spotkać się z tatuatorami, obejrzeć ich prace oraz porozmawiać o trendach w tatuażu.

Na uczestników koncertu czekać będzie stoisko z merchem Witching Hour Productions, które to wydawnictwo po raz kolejny współpracuje z organizatorami festiwalu. Można będzie nabyć dużo ciekawych wydawnictw w atrakcyjnych cenach. Więc weźcie dodatkowe monety.

http://store.witchinghour.pl/

  

 

 

Szczegóły:

Data: 19 listopada 2016

Miejsce: Kawiarnia Muzyczna „Fama”, ul. Legionowa 5, Białystok

Start: 18:00

Bilety: 30zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)

(bilet kupisz tutaj)

UWAGA - ilość biletów ograniczona!!!

 


 

Więcej o zespołach:

 

Vipers Tribe - młoda, stawiająca pierwsze kroki deathmetalowa ekipa z Warszawy, która może pochwalić się występem na tegorocznej edycji Dark Fest oraz materiałem demo z 2015 roku, zatytułowanym „Godbeast”.

https://www.facebook.com/VipersTribe

 


Divine Weep - zespół heavymetalowy założony w 1995 roku. Na koncie kilka materiałów demo oraz dwie płyty, z których najnowsza „Tears of the Ages” została wydana w tym roku przez wytwórnię amerykańską oraz ukraińską trafiając na rynki w USA, Europie oraz w Japonii. Zespół koncertował obok takich kapel jak Turbo, Vader, Kat z Romanem, Blaze Bayley, Saxon, Candlemass, Behemoth i innych. Przez zespół przewinęli się muzycy m.in. Hermh, Squash Bowels, Bright Ophidia czy Dead Infection.

https://www.facebook.com/divineweep

 


 

Morthus - to goście z Warki, którzy łoją swój metal śmierci od 2012 roku. Mogą poszczycić się sporą dyskografią jak na tak krótki czas istnienia, bo dorobili się demówki, EPki wydanej dwa lata temu oraz debiutanckiego albumu, który w czerwcu tego roku wypuściła prężnie działająca, białostocka wytwórnia Witching Hour Productions. Krążek zbiera same pozytywne recenzje, a zespół koncertuje z takimi zespołami jak Christ Agony czy Mayhem, a już wkrótce z legendarnymi Possessed, Absu czy Belphegor.

https://www.facebook.com/morthusband

 


 

Straight Hate - grindcore’owcy z Lublina i Chełma, którzy choć istnieją od 2008 roku, dopiero dwa lata temu zintensyfikowali swoją aktywność, czego efektem jest wydanie w tym czasie dwóch splitów, EPki oraz debiutanckiego albumu. Skład zespołu tworzą m.in. muzycy związani z Ape To God, Parricide, Abusiveness, Blaze Of Perdition czy Deivos. Zespół zagrał już w tym roku dla białostockiej publiczności podczas pierwszej edycji „Brutalika” zyskując świetne przyjęcie.

https://www.facebook.com/sthtpl


Squash Bowels - weterani podlaskiego i krajowego grindcore’a, którzy mimo upływu lat są nadal aktywni i w formie, co udowodnili chociażby występem na renomowanym czeskim festiwalu Brutal Assault w zeszłym roku. Zespół z przytłaczająco potężną dyskografią i niezliczonymi zawirowaniami w składzie, jak również występami na większości czołowych festiwali metalowych, w tym m.in. Obscene Extreme, czy wspomnianym Brutal Assault. Ostatni studyjny album to wydany w roku 2013 „Grindcoholism”.

https://www.facebook.com/squashgrind

 


 

Więcej informacji o Brutal East Festival IX tutaj:

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”

www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

https://www.facebook.com/events/1217138061638029

https://www.facebook.com/BrutalEast-253551391356659

 

BRUTAL EAST FESTIVAL vol.IX - rusza nabór kapel

Dokładnie osiem miesięcy po zakończeniu ósmej edycji najlepszego metalowego festiwalu na wschód od Wisły, czyli Brutal East Festivalu, planowana jest kolejna, dziewiąta już odsłona tej odbywającej się dwa razy do roku imprezy. 19 marca scenę białostockiej kawiarni „Fama” okupowały zespoły zgłoszone do przesłuchań oraz gwiazda - doświadczony i zasłużony zespół Hate, który promował wydaną rok wcześniej płytę „Crusade: Zero”.

 

Dziś znowu zwracamy się z apelem do wszystkich kapel, które chcą spróbować swoich sił i wziąć udział w festiwalu, by zaprezentować się białostockiej (i nie tylko) publiczności. Dziewiąta edycja BEF odbędzie się 19 listopada i właśnie rusza nabór zespołów!!! Wzorem edycji wcześniejszych nie oczekujemy już wysyłania materiałów w formie fizycznej, a wszystko, co trzeba zrobić to przesłać niezwłocznie wypełniony formularz zgłoszeniowy: (KLIK) na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Do zgłoszenia załączcie koniecznie materiały video z koncertów, teledyski i inne muzyczne wizytówki. Później całą robotę zrobi ekipa Brutal Teamu, która wybierze najlepsze w ich opinii propozycje.


Nie czekaj do ostatniej chwili! Pobierz formularz, wypełnij, podeślij linki i ZAGRAJ!!! Na zgłoszenia czekamy 15 września, więc jest jeszcze sporo czasu, ale niech czas letniej kanikuły was nie uśpi. Im wcześniej to zrobicie - tym lepiej.


Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich edycji zapraszamy do współpracy przy organizacji festiwalu także wydawców i wytwórnie płytowe. Formy współpracy będą ustalane indywidualnie i na pewno przyniosą obustronne korzyści. O szczegóły należy pytać organizatorów:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zespołom, które wystąpią na Brutal East Festival vol.IX zapewniamy, jak zawsze:

• profesjonalnie zorganizowany koncert w jednym z najlepszych białostockich klubów muzycznych, jakim jest Kawiarnia Fama,

• profesjonalne nagłośnienie oraz backline,

• szybką i pomocną obsługę techniczną,

• salę backstage, możliwość zrobienia próby przed koncertem,

• promocję zespołu

• miłe i przyjemne after party.


Dotychczas na festiwalu zagrały zespoły:

BEF1 - Sarcastic, Northern Plague, Enfeeblement, Cinis, Incarnated, Via Mistica

BEF2 - Metaliator, That’s All She Wrote, The Dead Goats, Effect Murder, Sphere, Devilish Impressions

BEF3 - Sinful Souls, Memembris, R.O.D, Manipulation, Non Opus Dei, Hermh

BEF4 - Backsly, Othermind, Nammoth, War-Saw, In Extremis, Christ Agony

BEF5 - Heuresis, Wicked Side, Prafuria, Loathing, Terrordome, Trauma

BEF6 - Incarnal, Enfeeblement, Incarnated, Besatt, Furia

BEF7 - Within Mystery, Empatic, Manipulation, Altercated, Au-Dessus, Pandemonium

BEF8 - Explozer, Attera, Unborn Suffer, Cinis, Hate


Więcej Informacji o Brutal East Festival vol.IX :

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”

Facebook:

https://www.facebook.com/events/1217138061638029/
https://www.facebook.com/pages/BrutalEast/253551391356659
https://www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

 

BRUTAL EAST FESTIVAL VOL. 8

Po sukcesie wyprzedanej do cna siódmej edycji najlepszego metalowego festiwalu na wschód od Wisły trzeba było iść za ciosem. Ekipa Brutal Teamu podbudowana sukcesem jesiennego wydarzenia powraca, wzorem lat wcześniejszych, z zimowo-wiosenną edycją tej imprezy. Po tradycyjnym ogłoszeniu naboru kapel odzew był jak zwykle ogromny, co dowodzi, że festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem z roku na rok. Zgłosiło się kilkadziesiąt zespołów z różnych muzycznych światów, ale wybranych mogło być tylko kilka. Ostatecznie karty zostały odkryte, a kości rzucone!

Podczas 8 edycji Brutal East Festival, który odbędzie się 19 marca, tradycyjnie już w białostockiej Kawiarni Muzycznej „Fama”, zagrają: Explozer, Aterra, Unborn Suffer, Cinis oraz Hate jako headliner.

Szczegóły:

Data: 19 marca 2016
Miejsce: Kawiarnia Muzyczna „Fama”, ul. Legionowa 5, Białystok
Start: 18:00
Bilety (ilość biletów ograniczona!!):

22 zł (przedsprzedaż), 27 zł (w dniu koncertu)

                 (bilet kupisz tutaj)

 

 

 

 

 


Słów kilka o zespołach:

 

Explozer - Gdańsk (Metalcore / Groove metal): Zespół powstał na zgliszczach zespołu Blitzkrieg w 2011 roku. Obecny dorobek kapeli to trzy nagrane krążki: "Rozkurwiel" (2011), "Zdrada Nieba" (2013), "Konflikt Pokoleń" (2015) oraz singiel "Morda" (2015). Aktualnie ekipa kończy przedprodukcję do płyty długogrającej, którą planuje zarejestrować w roku 2016.

https://www.facebook.com/explozer.gdansk

 


 

 

Aterra - to metalowy zespół z Warszawy w skład, którego wchodzą: Caruso(wokal, gitara), Tiger(gitara), Bereth(bass), Rajbak(perkusja). Chłopaki kochają występy na żywo o czym świadczy spora liczba koncertów oraz to, że byli polskim supportem ARCH ENEMY oraz legendy amerykańskiego hard-cora M.O.D. Aktualnie grupa nagrała debiutancką płytę pt."All Born in Pain" i materiałem z tej płyty chętnie Was poczęstuje!

https://www.facebook.com/aterrapl

 


 

 

Unborn Suffer - Bydgoszcz (Death Metal / Grindcore): Bydgoszczanie podobnie jak ich białoruscy koledzy mogą pochwalić się imponującą dyskografią: pięć albumów i liczne demówki, splity, single, czy albumy koncertowe. Najświeższe wydawnictwo to wydany zaledwie chwilę temu (1 lutego 2016) przez Selfmadegod Records album „Nihilist”. Koncert podczas naszego festiwalu będzie więc z pewnością naładowany nowym materiałem, a to nie lada gratka.

https://www.facebook.com/unbornsuffer

 


 

Cinis - Białystok (Death Metal): Poczatki zespołu sięgają 2003 roku, a już 2 lata później ukazał się pierwszy materiał demo, ciepło przyjęty przez słuchaczy i podziemne media. Na koncie liczne koncerty u boku takich kapel jak Grave, Vader, Dead Infection, Azarath i wielu innych oraz dwa świetne albumy, z których najnowszy „Subterranean Antiquity” został wydany przez Old Temple u schyłku 2014 roku.

https://www.facebook.com/cinisofficial

 


 

 

Hate - Warszawa (Death / Black Metal): Jeden z naszych czołowych produktów eksportowych, istniejący od przeszło ćwierć wieku z potężną dyskografią, w skład której wchodzi dziewięć albumów studyjnych. Ostatni jak dotąd materiał stołecznej ekipy to wydany w ubiegłym roku przez giganta Napalm Records krążek „Crusade: Zero”.

https://www.facebook.com/HATEOFFICIAL

 


 

Więcej informacji o Brutal East Festival tutaj:

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”

www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

www.facebook.com/events/1108427129179570

https://www.facebook.com/pages/BrutalEast/253551391356659

 

BRUTAL EAST FESTIVAL vol.8 - oto skład

Na 8 edycji BEF zagrają:

Explozer, Posthumous Blasphemer, Unborn Suffer, Cinis oraz Hate.

Więcej szczegółów niebawem.

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com