KRÓTKO, ZWIĘŹLE I NA TEMAT - BEF 6,66

https://www.youtube.com/watch?v=bKHnjwGZBrU&feature=youtu.be

prezentujemy zespoły - na Brutal East Festival Vol. 6,66

 

Data: 11 października (sobota) 2014

 

Miejsce: Kawiarnia Fama,

 

Adres: ul. Legionowa 5, Białystok

 

Start: 18:00

 

Bilety (ilość biletów ograniczona!!):

25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu).

 

Kto raz spróbował, ten nie może przestać. Udział w każdej kolejnej edycji Brutal East Festivalu - najlepszym metalowym spędzie na wschód od Wisły - jest jak rytuał. Tym razem uczestnicy mogą liczyć na prawdziwie krwawy i brutalny rytuał, bowiem na scenie festiwalowej zapłonie ogień, piekielny ogień samego Pana Ciemności. Swe blackmetalowe misterium odprawią dwie jakże zasłużone dla polskiej sceny hordy. Jedną z nich będzie istniejący od ponad dwudziestu lat BESATT, drugą zaś młodsi nieco przedstawiciele tej muzyki z kapeli FURIA. To jednak nie wszystko! Oprócz cuchnącej smołą blackowej zawieruchy dostąpicie niebywałego zaszczytu by usłyszeć weteranów z INCARNATED, których wesprą młodzi gniewni z INCARNAL oraz doświadczony już ENFEEBLEMENT.

 

Dotychczas nabór zespołów odbywał się na zasadzie przeglądu nadesłanych nośników fizycznych z materiałem muzycznym, jednak edycja 6,66 jest wyjątkowa. W trosce o dobrą zabawę uczestników zapragnęliśmy zaprosić zespoły, które sieją zamęt na scenie, nie tylko w studio, w którym można zrobić wszystko. Wierzymy, że wybrany został skład festiwalowy najmocniejszy z możliwych, a wszystko dla dobra ogółu - by żyło się lepiej!

 

Na Brutal East Festival Vol. 6,66 zagrają zatem:

 


 

INCARNAL (Death Metal) - Młody zespół deathmetalowy, założony w Puławach w 2010 roku, początkowo tworzony przez dwóch muzyków. W takim składzie zespół wydał w 2012 roku pierwszą płytę “Where Evil Has Its Beginning”. W dniu 31 marca 2012 roku wykrystalizował się pełny skład grupy i zespół rozpoczął granie prób na żywo oraz przygotowanie nowego materiału na EPkę oraz drugi album.

https://www.facebook.com/incarnal

 


 

ENFEEBLEMENT (Death Metal) - Historia tego zespołu sięga roku 1995, w którym to w wyniku zmian personalnych w zespole Sloter powstał zupełnie nowy twór muzyczny. Zespół wydał znakomicie przyjęte demo „Virus”, a następnie "Massive Genocide". Po kilkuletniej przerwie w działalności, w 2009 roku stabilizuje się skład, który przygotował kolejny świetny materiał - EPkę „The Earth Movers”.

http://www.facebook.com/pages/Enfeeblement/110043945726270

 


 

INCARNATED (Grind/Death Metal) - Zespół powstał w 1992 roku w Białymstoku i na przestrzeni lat zyskał spore uznanie nie tylko wśród fanów w Polsce, ale także poza jej granicami. Liczne zmiany składu i zawirowania nie osłabiły siły zespołu, który ciągle przypomina o sobie najbardziej wytrwałym fanom, a wiosną bieżącego roku wydał wyśmienity album „Try Before Die” - trzeci w dorobku, świetnie przyjęty. Z pewnością zostanie obszernie zaprezentowany podczas festiwalu.

https://www.facebook.com/INCARNATED.poland

 


BESATT (Black Metal) - Najstarsza załoga na tej edycji festiwalu. Założony w 1991 roku zespół ma imponujący dorobek wydawniczy, na który składa się dziewięć albumów studyjnych, liczne kompilacje, demówki, splity i EPki. Najnowsze wydawnictwo Besatt to album „Nine Sins”, który ukazał się w sierpniu tego roku. Z oryginalnego składu pozostał w zespole jeden muzyk, ale z pewnością nie zabraknie na koncercie także największych klasyków z początków działalności hordy.

https://www.facebook.com/666Besatt666

 


FURIA (Black Metal) - Ten zespół z Katowic tworzą muzycy, którzy udzielali się, bądź robią to nadal, w takich formacjach jak chociażby Massemord i całej masie innych, które ciężko wyliczyć na jednym oddechu. W dorobku trzy albumy, z których ostatni, zatytułowany „Marzannie, królowej Polski” ukazał się w 2012 roku. Oprócz tego kilka demówek i EPek oraz status już kultowej kapeli, której nie może nie znać żaden miłośnik czarnej sztuki. Zespół pracuje nad nową płytą, która ma się pojawić jesienią.

http://www.let-the-world-burn.org/main.html


 

 

Więcej Informacji o Brutal East Festival vol. 6,66:

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”


Facebook:

 

http://www.facebook.com/brutaleast

 

https://www.facebook.com/events/487475501356016/?ref=22

 

https://www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

 

 

 

 

 

rusza nabór na BRUTAL EAST FESTIVAL VOL. 6,66

Raz... raz... jeden... raz... sześć... sześć... sześć. Próba mikrofonu. Uwaga! Ogłaszamy wszem i wobec, że oto rozpoczął się nabór zespołów na kolejną już edycję najlepszego metalowego festiwalu na wschód od Wisły - białostockiego Brutal East Festival. Termin tego misterium wyznaczono na 11 października, czyli Międzynarodowy Dzień Dziewczynek, ale tego dnia grzeczne dziewczynki zostają w domu, bo w białostockiej „Famie” rządzić będzie muzyka dla twardych facetów i ostrych lasek. Nie ma przebacz, nie ma zmiłuj. Metal to wojna, a zatem do boju!

Jeżeli bliska twemu sercu jest cyfra 6, lubisz kolor czarny, nocne przechadzki po lesie, krwistą kaszankę, a grając w warcaby zawsze wybierasz pionki czarne i dodatkowo grasz w kapeli - weź sprawy w swoje ręce. Wzorem edycji poprzednich skład festiwalu tworzyć będą zespoły, które przyślą do organizatorów swoje zgłoszenia wraz z prezentacją materiału muzycznego oraz jak zwykle zaproszona gwiazda całkiem dużego formatu.

Wszystko, co musisz zrobić, to przesłać do 1 września 2014 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wypełniony formularz (http://www.brutaleast.pl/images/ankieta/ankietadlazespolow.doc) wraz z linkiem do materiału video, który dowiedzie, że na scenie wychodzi z Ciebie Bestia. Później wystarczy mieć odrobinę szczęścia przy wyborze i tyle. Ty rób swoje, resztę zostaw Rogatemu!

Zespołom, które wystąpią na Brutal East Festival vol. 6,66 zapewniamy, jak zawsze:
• profesjonalnie zorganizowany koncert w jednym z najlepszych białostockich klubów muzycznych, jakim jest Kawiarnia Fama,
• profesjonalne nagłośnienie oraz backline,
• szybką i pomocną obsługę techniczną,
• salę backstage, możliwość zrobienia próby przed koncertem,
• promocję zespołu
• miłe i przyjemne after party.

Nie czekaj do ostatniej chwili! Pobierz formularz,wypełnij, podeślij linki i ZAGRAJ!!! Czekamy do 1 września!

Dotychczas na festivalu zagrały zespoły:


BEF1 - Sarcastic, Northern Plague, Enfeeblement, Cinis, Incarnated, Via Mistica
BEF2 - Metaliator, That’s All She Wrote, The Dead Goats, Effect Murder, Sphere, Devilish Impressions
BEF3 - Sinful Souls, Memembris, R.O.D, Manipulation, Non Opus Dei, Hermh
BEF4 - Backsly, Othermind, Nammoth, War-Saw, In Extremis, Christ Agony
BEF5 - Heuresis, Wicked Side, Prafuria, Loathing, Terrordome, Trauma

Więcej Informacji o Brutal East Festival vol. 6,66:

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”


Facebook:

http://www.facebook.com/brutaleast

https://www.facebook.com/events/487475501356016/?ref=22

https://www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

 

BEF vol.6,66 - data!

 

 

 

6 edycja BRUTAL EAST FESTIVAL - 11.X.2014

Więcej szczegółów wkrótce!!!

 

 

 

 

KRÓTKO, ZWIĘŹLE I NA TEMAT

http://www.youtube.com/watch?v=8qssOA7dKfo&feature=youtu.be

 

BRUTAL EAST FESTIVAL VOL.5

 

Data: 1 marca (sobota) 2014

Miejsce: Kawiarnia Fama,

Adres: ul. Legionowa 5, Białystok

Start: 18:00

Bilety (ilość biletów ograniczona!!):

24 zł (przedsprzedaż), 29 zł (w dniu koncertu).

 

Już po raz piąty ekipa Brutal Teamu miała nie lada problem z wybraniem zespołów, które mogłyby uświetnić swoją obecnością kolejną odsłonę Brutal East Festival. Po ogłoszeniu naboru do sztabu organizatorów wpłynęło ponad trzydzieści zgłoszeń od zespołów różnego kalibru i prezentujących skrajnie różne odłamy muzyki metalowej. Tym razem rola gwiazdy wieczoru przypadła weteranom klasycznej szkoły death metalu - formacji Trauma, która w połowie minionego roku wydała siódmy studyjny album, świetny „Karma Obscura”. Ekipa dowodzona przez niezmordowanego Jarka „Mistera” Misterkiewicza z pewnością zaprezentuje obszerne fragmenty tego wydawnictwa, ale przypomni też swoje najlepsze, klasyczne już utwory ze starszych płyt.

 Deathmetalowcom z Elbląga towarzyszyć będą formacje, które zadbają o to, by program tego festiwalu był zróżnicowany. Na scenie pojawią się tego dnia białostockie kapele Heuresis i Wicked Side, Prafuria z Ełku, stołeczny Loathing, oraz Terrordome z dalekiego Krakowa.

 


 

Więcej o zespołach:

HEURESIS - białostocka formacja deathmetalowa powracająca do aktywności po kilku latach milczenia. Po dwóch demówkach z 2003 i 2005 roku, w lutym 2013 roku zespół wydał EPkę „Inhumane Requiems”, a obecnie jest w trakcie przygotowywania materiału na nową płytę. W składzie Heuresis grają członkowie m.in. Memembris, Sinful Souls, Hermh czy Abused Majesty.

https://www.facebook.com/heuresisofficial

 


 

WICKED SIDE - kolejni przedstawiciele sceny białostockiej prezentujący dźwięki inspirowane twórczością takich formacji jak Iced Earth, Iron Maiden czy Metallica. Zespół ma na koncie dwa wydawnictwa, a aktualnie przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu. Wicked Side z powodzeniem gra koncerty na terenie całej Polski, ale też u wschodnich sąsiadów. Supportowali m.in. Turbo czy Blaze’a Bayley’a (ex-Iron Maiden).

https://www.facebook.com/wickedside

 


 

PRAFURIA - zespół istniejący od czternastu lat, tworzący muzykę nowoczesną, łączącą thrash metal z metalcorem, w którym dominuje swoisty groove. W dorobku materiał demo w wersji polsko i anglojęzycznej i pełny album „Prafuria” z 2006 roku. W ostatnich latach zespół zmagał się z ciągłymi zmianami składu, więc występ podczas Brutal East Festival będzie dla zespołu formą przypomnienia o sobie i być może okazją do zaprezentowania nowych utworów.

https://www.facebook.com/pages/PRAFURIA/132651786759865

 


LOATHING - warszawski zespół, który jak sam określa, gra death/sludge metal z naciskiem na klarowność kompozycji, wgniatający w glebę ciężar i charakterystyczny groove. Po dobrze przyjętej EPce z 2012 roku niedawno ukazał się debiutancki, wyśmienity album „We Are The Hunt”, który przynosi sporą dawkę muzyki dla fanów pokręconych albumów Voivod czy też Celtic Frost. Muzyka trudna, ciężka i bardzo przyjemna!

https://www.facebook.com/LoathingPl

 


TERRORDOME - ta ekipa to prawdziwi wariaci. Proponowany przez nich thrash metal/crossover nie pozwala przejść obok obojętnie. Zespół jest bardzo aktywny koncertowo i wydawniczo. Dorobił się już dwóch splitów, EPki, singla i debiutanckiego albumu „We’ll Show You Mosh, Bitch!”. Krakusy zjeździły większość naszego kraju i sporą część Europy, m.in. Szwajcarię, Francję, Austrię, Włochy, a wszędzie gdzie się pojawiają, pozostawiają zgliszcza.

https://www.facebook.com/terrordomeband

 


 TRAUMA - to jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny deathmetalowej istniejący od ponad dwudziestu lat z siedmioma albumami na koncie. Początki zespołu sięgają jeszcze lat 80., więc uznać można, że Trauma miała wpływ na kształtowanie sceny. Najnowszy album, wydany w minionym roku „Karma Obscura”, przyniósł ponad 40 minut siarczystego, ale przemyślanego death metalu w najlepszym stylu, do którego zespół przyzwyczaił nas przez lata. Zespół grał już w Białymstoku w 2010 roku, więc podczas koncertupowinien czuć się jak u siebie w domu.

https://www.facebook.com/TraumaOfficialPage

 


 

 

Rozkład jazdy:

18.00 - 18.30 HEURESIS

18.30 - 19.10 WICKED SIDE

19.10 - 19.50 PRAFURIA

19.50 - 20.30 LOATHING

20.30 - 21.20 TERRORDOME

21.20 - 23.00 TRAUMA

 

Kontakt z organizatorem: 692 40 40 91 Johny

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Więcej Informacji o Brutal East Festival vol. V:

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”
Facebook: http://www.facebook.com/brutaleast
oraz
https://www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

https://www.facebook.com/events/672996312734961/?ref=22

 

 

BEF5 - brutal news!

 

 

 

Gwiazdą 5 edycji BRUTAL EAST FEST został zespół TRAUMA, listę pozostałych zespołów które zagrają 1 marca w Białymstoku ujawnimy niebawem. Obecnie trwają rozmowy z poszczególnymi kapelami a gdy już wszelkie sprawy zostaną dopięte przedstawmy kompletny rozkład jazdy. 

Poniżej lista zespołów które zgłosiły swoją kandydaturę na 5 edycję festu.

LORISAYN
DIVINE WEEP
WARDUST
LOATHING
NIEPOPRAWNI
ORSHAK
STRAIN
PRAFURIA
STEEL HABIT
VOMIT YOUR BRAIN
CORNADA
EXPLOZER
KOMANDOS
EMPATIC
CICATRIX
APE TO GOD
THRONE OF BAAL
UNSAINT
HEURESIS
STRPENT WINGS
FORGOTTEN SOULS
TORTURE OF HYPOCRISY
GNIDA
PNEUMATIC FROST
LILLA VENEDA
HAEMORRHAGIC DIARRHEA
NIGHTMARES
FAM
TERRORDOME
KOHORTA
AMORPHOUS
INTERCEPTOR

Więcej Informacji o Brutal East Festival vol. V:

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”
Facebook: http://www.facebook.com/brutaleast
oraz
https://www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

https://www.facebook.com/events/672996312734961/?ref=22

 

 

 

 

Rusza nabór zgłoszeń na BRUTAL EAST FESTIVAL Vol. 5

Ledwie zdążył opaść kurz po zawierusze, jaką rozpętały kapele grające na czwartej edycji najlepszego metalowego festu na północny-wschód od Wisły, z legendarnym Christ Agony w roli headlinera, a ekipa Brutal Teamu już szykuje się do kolejnego ataku, nie bacząc na śnieżyce, mrozy i huraganowe wiatry. Termin piątej już edycji BRUTAL EAST FESTIVAL ustalono na 1 marca 2014 roku. Impreza odbędzie się niezmiennie w Kawiarni „Fama”, czyli tradycji stanie się zadość.

Wzorem lat ubiegłych i minionych edycji, skład kapel, które zagrają podczas festivalu ustalony zostanie na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Wszyscy mają szansę pokazać się białostockiej publice, choćby pochodzili ze szczytów gór czy też z dna morza. Do 15 stycznia 2014 roku należy zgłosić na specjalnym formularzu (http://www.brutaleast.pl/images/ankieta/ankietadlazespolow.doc) chęć wzięcia udziału i nadesłać go wraz z materiałem muzycznym w formie płyty CD na adres:

Jacek Bartnicki
Pietkiewicza 4 B m 28
15-689 Białystok


Zespołom, które wystąpią na Brutal East Festival vol. 5 zapewniamy, jak zawsze:
• profesjonalnie zorganizowany koncert w jednym z najlepszych białostockich klubów muzycznych, jakim jest Kawiarnia Fama,
• profesjonalne nagłośnienie oraz backline,
• szybką i pomocną obsługę techniczną,
• salę backstage, możliwość zrobienia próby przed koncertem,
• promocję zespołu w lokalnej prasie oraz radio,
• miłe i przyjemne after party.

Nie czekaj do ostatniej chwili! Pobieraj formularz, pakuj płytę do koperty i wysyłaj. Czekamy do 15 stycznia!

Dotychczas na festivalu zagrały zespoły:


BEF1 - Sarcastic, Northern Plague, Enfeeblement, Cinis, Incarnated, Via Mistica
BEF2 - Metaliator, That’s All She Wrote, The Dead Goats, Effect Murder, Sphere, Devilish Impressions
BEF3 - Sinful Souls, Memembris, R.O.D, Manipulation, Non Opus Dei, Hermh
BEF4 – Backsly, Othermind, Nammoth, War-Saw, In Extremis, Christ Agony


Więcej Informacji o Brutal East Festival vol. V:

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”
Facebook: http://www.facebook.com/brutaleast
oraz
https://www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

https://www.facebook.com/events/672996312734961/?ref=22

 

BRUTAL EAST FESTIVAL vol. IV - RELACJA I FOTKI

 

 

 

http://www.brutaleast.pl/index.php/relacje/830-brutal-east-festival-vol-4-19-10-2013

[GALERIA ZDJĘĆ] - autor Atrej

 


 

[GALERIA ZDJĘĆ] autor Rafał Jachnik- www.jachnik.eu

 

 

 

 

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com