Brutal East Festival vol. XI

Dokładnie 7 lat temu, w lutym 2012 roku, odbyła się na dalekim wschodzie Polski, w zapomnianym Białymstoku, pierwsza edycja festiwalu, który miał zapełnić białą plamę na metalowej mapie kraju.

Brutal East Festival przyjął się świetnie i z edycji na edycję rósł w siłę.

Najbliższa, jedenasta już odsłona odbędzie się w piątek 12 kwietnia 2019, a więc w Dzień czekolady. Jednak nie ma chyba co oczekiwać, że będzie słodko. Jeśli czekolada, to tylko czarna i gorzka jak piołun.

 Smakołyków w tej brutalowej bombonierce będzie całe mnóstwo, gdyż w Kawiarni „Fama” pojawią się cukiereczki pierwszego sortu z warszawską Antigamą w roli headlinera, a oprócz tego dzieła zniszczenia dokonywać będą deathmetalowcy z Embrional, blekusy z Czorta oraz toruńskiego Angrrsth, a na dokładkę nowa nadzieja polskiego doomu pogrzebowego - wywodzący się z Białegostoku Death Has Spoken.

Szczegóły:

Data: 12 kwietnia 2019

Miejsce: Białystok, Kawiarnia „Fama”, Legionowa 5

Start: 18:00

Bilety: zł (przedsprzedaż) / zł (w dniu koncertu)

UWAGA - ilość biletów ograniczona!!!

FB: www.facebook.com/events/372912143523243

 


 

 

Więcej o zespołach:

 

 

 

Death Has Spoken - doom metal - powstały na gruzach grywającego już na Brutal East Fest zespołu Backsly funeral doomowy twór zaskarbił już sobie przychylność fanów posępnych dźwięków nie tylko wydanym w 2017 roku bardzo dobrym albumem „Fade”, ale też serią koncertów po całym kraju. Aktualnie Death Has Spoken zmienił perkusistę, z którym planuje kolejne występy na 2019 rok, a także rozpoczął pracę nad kontynuacją albumu "Fade".

www.facebook.com/deathhasspoken

 


 

 

Angrrsth - black/death metal -nowo powstały toruński zespół, którego ostateczny skład wykrystalizował się na początku 2018 roku. Grają muzykę w klimatach black/death okraszoną tekstami w rodzimym języku. Kapela w październiku 2018 roku wydała nakładem Godz Ov War Productions debiutancką EPkę zatytułowaną "Znikąd". Aktualnie zespół koncentruje się na graniu koncertów oraz tworzeniu materiału na nową płytę. Aż dziwne, że tuż pod okiem Ojca Dyrektora zrodziły się takie plugastwa.

www.facebook.com/Angrrsth

 


 

 

Czort - black metal - horda znikąd, która postanowiła chwycić diabła za rogi i pokazać mu, jak się grzecznym duszyczkom spuszcza srogi łomot. Powstała nie wiadomo gdzie, nie wiadomo kiedy i tak bez gry wstępnej przyłożyła od razu pełnym materiałem „Czarna Ewangelia”, który ukazał się rok temu i sprawił, że fanom blacka opadły szczęki. Czy podobnie będzie w konfrontacji live? O tym przekonamy się w kwietniu.

www.facebook.com/czortbluznierca

 


 

Embrional - death metal - to bardzo zdeterminowany i ukierunkowany na sukces zespół, który targany licznymi zmianami składu nadal brnie naprzód i nie zamierza składać broni. Mimo, iż w roku 2018 skład uległ prawie całkowitej wymianie, najnowsze wydawnictwo, które ukazało się 10 stycznia tego roku - album „Evil Dead” - trzeci album w dyskografii, to solidny, zbierający pozytywne recenzje materiał, który jest chyba najdojrzalszym dziełem zespołu. Podczas wizyty w Białymstoku na pewno będzie można liczyć na mnóstwo premierowych kawałków.

www.embrional.com

www.facebook.com/Embrional

 


 

 

Antigama - death/grind - zespół utworzony dziewiętnaście lat temu już po dwóch latach działalności wydał swój debiutancki album, a w kolejnych latach sześć następnych, co pozwoliło mu zdobyć rozpoznawalność na całym świecie. Ta z kolei zaowocowała mnóstwem koncertów zarówno w kraju jak i w Europie czy też w USA. Zespół grywał na renomowanych festiwalach takich jak Maryland Deathfest, Obscene Extreme czy też Brutal Assault. Dyskografia Antigamy to ponad 20 pozycji, w tym niezliczone splity i EPki. Ostatnie wydawnictwo zespołu to świetnie przyjęta EPka „Depressant” z 2017 roku.

www.facebook.com/Antigama

 


 

Więcej Informacji o Brutal East Festival vol.XI :

Web site: www.brutaleast.pl zakładka „Festival”

Facebook:

https://www.facebook.com/pages/BrutalEast/253551391356659

https://www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland

https://www.facebook.com/events/2095549190702457/

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com