BOMBA W TORCIE: reedycja "Anarchia 666" już w maju 2018

 BOMBA W TORCIE powstała około 1995 roku (połowa lat 90-tych), jako projekt poboczny zupełnie nieznanej, ani wtedy, ani teraz grupy STUCKONCEILING. Po 2-3 latach budowania gitar i bębnów (gitara barokowa była za cicha i za delikatna), pod koniec 1997 BWT nagrywa swój pierwszy, ale - jak historia pokaże - nie ostatni album. Płyta jednak miała czekać całe 10 lat na publikację – po pierwsze Fakir urodził się w XX wieku, a po drugie dopiero po jakimś czasie założył Enigmatic. Czekanie 20 lat na reedycję, a także pierwszą publikację na CD w SELFMADEGOD RECORDS to tyle co nic.

  Muzyka BWT to różnorodny hard core z wyraźnymi death metalowymi i grindowymi elementami. To bardziej synteza, niż połączenie stylistyk. Soczyste precyzyjne gitary, przesterowany wypełniający bas, frywolna, ale dociążona perkusja i wreszcie „ten” wokal, tenor i sopran w wyszukanych modulacjach. Huraganowe tempa, namiętne zwolnienia, dzikie opracowania rytmiczne. A666 to 11 różnorodnych utworów, które łączy charakterystyczna dla zespołu wyrazistość i żywiołowość.

Czytaj więcej: BOMBA W TORCIE: reedycja "Anarchia 666" już w maju 2018

Vile Sounds - koncerty

  Mind Affliction oraz Profanus zapraszają na sześć wieczorków z prozą death metalową. Mini-tour "Vile Sounds" uzupełniony będzie o gości na poszczególnych sztukach.
 
Harmonogram koncertów:
 
23.06.2018, Tarnów, Klub Studencki Przepraszam. Goście Malformation.
 
30.06.2018, Kielce, Pub Tunel. Goście: Camyenna
 
07.07.2018, Chorzów, RED&BLACK. Goście: TBA (chętni - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).
 
17.11.2018, Warszawa, Metal Cave. Goście: Malformation.
 
24.11.2018, Kraków, Boss Garage Pub. Goście: Malformation, Dead Mind.
 
08.12.2018, Wrocław, Ciemna Strona Miasta. Goście: Malformation, Dead Mind.                                                                      
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/200369110568003/      
 
                                            Zapraszamy!
 

SPHERE - koncerty

 

Wywiad z Sebastianem (Antigama)

 

Dzięki współpracy z Tomkiem (MetalBite.com) mogę zaprosić Was na po-"Depressant"-owe retrospekcje z Sebastianem Rokickim(git.). Przedstawianie tych czterech grinderów mija się z celem, a wydany w listopadzie 2017r. przez SelfMadeGod mini album był doskonałym powodem by zamienić z nimi słów kilka, dlatego  nie przeginajc pały odsyłam Was do przeczytania  <tego wywiadu>.

 

 

Kwietniowe koncerty

Kwietniowe koncertowanie znowu nie ominie Białegostoku. Będziemy mogli spotkać się ze starymi znajomymi z Vader'a i koleżkami z Corruption. Takich zjawisk nie można pozostawić niezauważonych!

    

      

 

Sprawdź w 2018r. cz.5

   29.01.2018 Avantgarde Music wydała dziesiąty album austriackiego duetu Abigor - "Höllenzwang (Chronicles Of Perdition)". Zespół w 9 utworach przedstawił swoją kolejną wizję black metalu. Tą płytą Austriacy świętują 25-lecie zespołu i muszę powiedzieć, że w tym typowym, siermiężnym black metalowym brzmieniu zgromadzono spore pokłady energii i złowieszczego diabelstwa ku chwale Najczarniejszego. Choć wiem, że duszy mej nie kupili, to dostrzegam ich magię.

   

 

   5.01.2018 Season Of Mist wypuściło jedenasty, choć przez zespół oznakowany jako dziesiąty, album szwedzkiego Shining - "X - Varg Utan Flock".  Moje organy słuchowe łatwiej trawią szwedzką wizję black metalu. Jest ona mniej oczywista, a diabeł odziany w nihilistyczne ciuchy. Zróżnicowane tempa, częstokroć mizantropijne klimaty przerywane są jadowitą chłostą.

  

 

ELIXIR OF DISTRESS - debiutancki album 'Kontynent'.

 Ukazał się „Kontynent”, debiutancka płyta black metalowej formacji ELIXIR OF DISTRESS. Wydawnictwo składa się z pięciu utworów o łącznej długości ok. 50 minut. Koncept liryczny dotyczy tematyki sowieckich obozów pracy przymusowej.

Utwór „Workuta” dostępny do odsłuchania na stronie: www.elixirofdistress.pl

 

      Tracklista:

      1. Kontynent
      2. Kołyma
      3. Katorga
      4. Workuta
      5. Magadan
 

 

 

 

Mordor powraca po 21 latach

   Częstochowski doom/death metalowy MORDOR powraca po 21 latach płytą „Darkness...”, która ukaże się nakładem Pagan Records 20 kwietnia 2018.

Darkness...” został nagrany w No Solace Studio, a za jego produkcję odpowiada M (Mgła, Kriegsmaschine,...). Sześć tworzących go utworów stanowi swoisty powrót do źródeł, naturalną kontynuację drogi obranej przez zespół u swoich korzeni, na początku lat 90-tych kiedy MORDOR debiutował. Po „Darkness...” można oczekiwać ciężkich riffów, mocnych, głębokich wokali i masywnego brzmienia – mówiąc krótko - powrót do starych klimatów w dużo mocniejszej oprawie brzmieniowej.

Tracklista:
1. Darkness Falls  ,  2. L.U.C.I.F.E.R.  ,  3. Melancholy
4. Eleven  ,  5. Incalculable Sadness  ,  6. Dark Room

TEASER: https://youtu.be/6L6C-l9MXnk

 

Sprawdź w 2018r. cz.4

   05.01.2018r. Century Media wydało szósty album szwedzkiego Watain - Trident Wolf Eclipse. Płytę zbudowano z 9 piekielnych strzałów w pysk i jeśli ktoś pogrzebał już to szwedzkie trio, będzie musiał uwierzyć w nieboskie zmartwychwstanie. Czy Trident Wolf Eclipse jest tak dobry jak Casus Luciferi, czy też Lawless Darkness? Sprawdźcie sami! Wiem jednak, że black metal jaki serwuje Watain w 2018r. aż kipi wściekłością, a jadowity głos Erika Danielssona strąci w ciemność nie jedno anielskie truchło.

  

 

   Vantablck Warship to kanadyjski kwintet, który 26.01.2018r. własnym sumptem wydał debiutancki album Abrasive Pulmonic Speak. Osiem histerycznych wystrzałów trwa nie całe 25 minut, ale moc jaką niosą jest wielka. Styl i charyzma wokalna Yannicka Pilona przypomina mi Johna Connellego z Nuclear Assault. Jak na razie śmiało mogę przyznać, że jest to mój thrash-owy No 1 tego roku.

 

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com