Defying powraca z nowym materiałem!

  Po dwóch latach od ukazania się debiutanckiego albumu „Nexus Artificial” olsztyński Defying powraca z nowym materiałem. EP zatytułowane „The Splinter of Light We Misread” zawiera ponad 30 minut mrocznego i brudnego postmetalowego grania.

Materiał został zarejestrowany w olsztyńskim Bat Studio, a za miks i mastering odpowiada Haldor Grunberg z Satanic Audio. Nowa EP zespołu to cztery utwory, w tym cover „New Dawn Fades” kultowych brytyjskich post-punkowców Joy Division. Łącznie muzycy oferują ponad 30 minut muzyki, utrzymanej w dusznym i mrocznym klimacie. Podobnie jak poprzednio, tak i tym razem muzyka kwartetu oferuje połączenie różnych gatunków ciężkiego grania. Znajdują się tu zarówno elementy charakterystyczne dla post- oraz progmetalu, jak i sludge’u czy blackmetalowego brudu. Nie zabraknie również elementów ambientowych.

Ponadto na nagraniach będzie można usłyszeć saksofon w wykonaniu Rafała Wawszkiewicza z warszawskiego Merkabah, skrzypce nagrane przez Marcina Drabika z Shannon oraz trąbkę zarejestrowaną przez Piotra Ziarka Ziarkiewicza. Dodatkowo gościnny udział wzięli były wokalista grupy Marcin Bielski oraz ponownie Natalia Szałaj, odpowiedzialna za damskie wokale na poprzednim wydawnictwie Defying.

„The Splinter of Light We Misread”, podobnie jak debiut olsztynian, zostanie wydany własnym sumptem i ukaże się 20 maja 2016 roku w formie ręcznie wykonanego, 16-stronicowego digibooka.
W środku znajdują się prace Beaty Wiśniowskiej, której fotografie zdobiły wnętrze szaty graficznej „Nexus Artificial”. W dniu premiery album będzie również dostępny za darmo w wersji elektronicznej oraz w serwisach streamingowych. Przedsprzedaż wydawnictwa jest już dostępna na oficjalnej stronie zespołu - www.defying.pl. W sieci znajduje się już trailer płyty, dostępny pod tym adresem:

 

https://www.youtube.com/watch?v=QDCNZsMxDzk

 

Lista utworów:
1. The Sunlight Recedes (10:54)
2. Till Shadow Is White (5:24)
3. Irreversible (7:15)
4. New Dawn Fades (7:12) (niedostępny w serwisach streamingowych)

 

https://www.facebook.com/defyingpoland

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com