Premiera splitu Mitochondrion/Auroch

 

17 czerwca odbyła się premiera 7-calowego splitu dwóch czołowych ekip kanadyjskiego undergroundu - Mitochondrion i Auroch. EP-ka "In Cronian Hour" trafiła w Europie do sprzedaży nakładem Hellthrasher Productions.

Materiał jest efektem wieloletniej współpracy obydwu zespołów, działających na co dzień w Vancouver, a aktualnie związanych z kultową wytwórnią Profound Lore Records. Założenie splitu było proste - każda z grup miała za zadanie zmierzyć się z tym samym tekstem, interpretując go na swój sposób w ramach wspólnie obranego konceptu. W efekcie otrzymaliśmy 11 minut monolitycznego death metalowego rytuału, podzielonego na dwie wzajemnie dopełniające się sekcje: Leaden Words Sown + Gilden Words Reaped. Masteringiem całości zajął się Colin Marston (na co dzień basista Gorguts), a oprawę graficzną zaprojektował Antithesis Ignis z Cold Poison Art. Wydawnictwo ukazuje się w formie limitowanego gatefolda w dwóch wersjach kolorystycznych (białej i czarnej).
 
 
 
 
Tracklista: 
 
Strona A: Auroch - Leaden Words Sown 
Strona B: Mitochondrion - Gilded Words Reaped 
 
EP-ka dostępna jest w całości do odsłuchu na bandcampie: https://hellthrasherproductions.bandcamp.com/album/in-cronian-hour 
 

Fizyczne kopie do nabycia w sklepie wydawcy:  http://hellthrasher.com/shop/product.php?id_product=3790                                                                           

                                                                            http://hellthrasher.com/shop/product.php?id_product=3791

© Brutaleast | Design by: LernVid.com