DEVILISH IMPRESSIONS UJAWNIA TYTUŁ I OKŁADKĘ NOWEJ PŁYTY

 

Najnowszy krążek polskich black / death metalowców DEVILISH IMPRESSIONS zatytułowano “The I”, jego premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku. Album został zarejestrowany w kilku miejscach: Dobra 12 Studio, Icaros Studio oraz Impressive-Art Studio gdzie pod okiem Przemysława Nowaka zreampowano gitary, nagrano wokale, po czym całość poddano miksom i masteringowi. Okładkę, layout i design zaprojektował Infected Minds.

 

“The I”, następczyni MLP „Adventvs” wydanej rok wcześniej nakładem Hammerheart Records, jest 4. płytą długogrającą  zespołu, w opinii twórców najmroczniejszą, najcięższą i najbardziej intrygującą spośród wszystkich, jakie powstały do tej pory…

 

Znaczenie tytułu nowej płyty wyjaśnia lider grupy, Quazarre:

 

„To nie tylko fonetyczny akronim nazwy zespołu (The I = DI) ale, przede wszystkim, bezpośrednie odzwierciedlenie manifestu, którego sztandary niesiemy ze sobą od początku naszego istnienia – manifestu gloryfikującego pojęcie wolności wyboru i niczym nieograniczonej woli; swoiste samookreślenie, które sytuuje nas w centrum Wszechświata, jakim go postrzegamy.    To memoriał głoszący wyższość jednostki ponad jakimikolwiek czynnikami zewnętrznymi narzucanymi nam przez innych, ze szczególnym wskazaniem na religię z jej dogmatami i ‘jedynie słusznymi’ wzorcami.„The I” to niepokorny manifest skierowany przeciwko wszystkim stojącym w opozycji względem tego, co pomaga nam w nieustannym doskonaleniu samych siebie…”

Założony w roku 2000, pierwotnie jako projekt studyjny, przekształcony w pełnoprawny zespół sześć lat później, DEVILISH IMPRESSIONS w swojej twórczości łączy dzikość tradycyjnego Black i Death metalu z subtelną dozą eterycznych melodii. Przez lata grupie udało się znaleźć odpowiedni balans pomiędzy tymi przeciwstawnymi - wydawałoby się - elementami, by ostatecznie wkroczyć na muzyczną ścieżkę, tak bardzo wyróżniającą ją spośród innych. Dzięki świetnie przyjętym przez fanów i media albumom oraz koncertom zagranym niemal w całej Europie, od wybrzeży Portugalii aż po Ural, zespół zyskał sobie sławę niezmordowanych, nieustannie poszukujących wędrowców, czyniącą go jednym z bardziej intrygujących aktów na mapie polskiej sceny muzyki ekstremalnej.

Niewiele jest zespołów wystarczająco odważnych, by sięgnąć poza ramy ustalone przez siebie w obrębie własnej twórczości. W przeciwieństwie do nich, DEVILISH IMPRESSIONS z każdym kolejnym wydawnictwem te granice przekracza i to właśnie jego nieprzewidywalne zróżnicowanie czyni go tak niebezpiecznym, jak i nie do zatrzymania…

https://www.facebook.com/devilishimpressions/
https://www.facebook.com/ImpressiveArt/
https://www.facebook.com/dobra12studio/
https://www.facebook.com/InfectedMindsAlliance/

 

 

 

 

 

 

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com