Oberschlesien i Adam Sztaba symfonicznie – premiera!

Dziś premierę ma płyta zespołu OBERSCHLESIEN powstała we współpracy z Adamem Sztabą: OBERSCHLESIEN & ADAM SZTABA SYMFONICZNIE. Album to zapis koncertu, podczas którego muzycy Oberschlesien wystąpili z orkiestrą Opery Śląskiej w Bytomiu pod batutą Adama Sztaby. Składają się na niego najlepsze hity zespołu w zupełnie nowych, monumentalnych aranżacjach.

OBERSCHLESIEN to muzyczni ambasadorzy Śląska, śląska grupa muzyczna wykonująca industrial metal w nowoczesnej formie, z elektronicznymi smaczkami, z mocnymi, dosadnymi i jednocześnie oszczędnymi tekstami w gwarze śląskiej, czasem śpiewanymi, czasem melorecytowanymi podniosłym, niskim głosem Michała Stawińskiego. Poruszają tematy ważne i trudne, a często w ich tekstach pojawiają się wątki patriotyczne. Zespół powstał w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki i Michała Stawińskiego.

 

 

Oberschlesien ma w dorobku dwa albumy fonograficzne, single z płyty Oberschlesien II: „Król Olch”, „Samotny” czy „ To nie sen” są grane przez ogólnopolskie stacje radiowe, m.in. Antyradio, 3 Program Polskiego Radia i zajmują wysokie pozycje na listach przebojów. W 2012 roku byli finalistami Must Be The Music – podczas rozgrywki finałowej zgromadzili największą publiczność w historii programu.  Uparcie i bezkompromisowo piszą teksty po śląsku - prof. Miodek powiedział kiedyś: „Niech miłość do Śląska otwiera nas na świat!” i chłopcy z zespołu Oberschlesien są tego niezaprzeczalnym przykładem. Szczerość przekazu i determinacja, jaka towarzyszy zespołowi, pozwalają napisać, że są bezkonkurencyjni.

28 lutego ukazał się ich dwupłytowy album, na który składa się materiał zarejestrowany podczas koncertu w Operze Śląskiej w Bytomiu – muzykom Oberschlesien towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod batutą Adama Sztaby.

To połączenie dwóch pozornie odległych światów muzycznych – industrial metalu i orkiestry symfonicznej – w znakomitych aranżacjach Adama Sztaby.


Fragment koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=sIvgKUnKR9Y

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com