Devilish Impressions ujawnia więcej szczegółów na temat albumu „The I”

Mike Wead z MERCYFUL FATE i KING DIAMOND oraz Ares z AETERNUS pośród specjalnych gości na “The I”, nowej płycie DEVILISH IMPRESSIONS Zespół ujawnia jej okładkę i tracklistę. 

Premiera „The I”, najnowszego krążka polskich black / death metalowców DEVILISH IMPRESSIONS, odbędzie się 22 września 2017r. nakładem Lifeforce Records. Płyta dostępna będzie jako CD digipak, limitowany winyl LP oraz digital download.

 

Album został zarejestrowany w kilku miejscach: Dobra12 Studio (perkusja), Icaros Studio (gitary) oraz Impressive Art Studio, gdzie pod okiem Przemysława Nowaka zreampowano gitary i nagrano wokale, po czym całość poddano miksom i masteringowi. Okładkę, layout i artwork zaprojektował Infected Minds. Za sesję zdjęciową odpowiadają Robert Zembrzycki i Paweł Kowalski z Bandphoto.pl.

 

 

 

Na płycie gościnnie wystąpili gitarzysta MERCYFUL FATE i KING DIAMOND Mike Wead oraz Ares, wokalista norweskich pionierów dark metalu AETERNUS. Obok w/w swoje piętno na „The I” odcisnęli także muzycy enigmatycznego projektu BÖN (shamanic ritual meditative experimental) oraz właściciel Impressive Art Studio, Przemysław Nowak, odpowiedzialny za intra oraz dodatkowe dźwięki i efekty. 

„Upłynęło naprawdę sporo czasu nim udało się nam doprowadzić wszystko do tego punktu… Niezliczone noce poświęcone na tworzenie muzyki i tekstów, prace nad przed-produkcyjną wersją albumu i późniejsze, zdające się trwać w nieskończoność nagrania właściwe, jak również następujący po tym wszystkim ogrom pracy nad innymi sprawami związanymi z zespołem. Naprawdę zależało nam, by ta płyta była czymś wyjątkowym, dlatego też, by uniknąć przypadkowych decyzji jej dotyczących, pozwoliliśmy, aby te wypływały z nas samoistnie, nie ulegaliśmy jakimkolwiek naciskom zewnętrznym. Czy było warto? Cóż, zobaczymy… Mogę tylko zapewnić, że pracowaliśmy nad nią wyjątkowo ciężko i zrobiliśmy dosłownie wszystko, by osiągnąć możliwie najlepszy efekt. W rezultacie mamy coś, z czego jesteśmy niezwykle dumni, coś, co w moim odczuciu przewyższa na każdym poziomie wszystko, co napisaliśmy do tej pory. Wierzę, że przeszliśmy samych siebie i nagraliśmy coś, co sprawi, że Wasze serca zabiją szybciej…”  – komentuje Quazarre, kompozytor, wokalista i gitarzysta grupy.  

Tytuł albumu, „The I”, to nie tylko fonetyczny akronim nazwy zespołu (The I = DI), ale też, przede wszystkim, bezpośrednie odzwierciedlenie manifestu, którego sztandary grupa niesie ze sobą od początku istnienia – manifestu gloryfikującego pojęcie wolności wyboru i niczym nieograniczonej woli. To memoriał głoszący wyższość jednostki ponad jakimikolwiek czynnikami zewnętrznymi narzucanymi nam przez innych, ze szczególnym wskazaniem na religię z jej dogmatami i ‘jedynie słusznymi’ wzorcami. „The I” to niepokorny manifest skierowany przeciwko wszystkim stojącym w opozycji względem tego, co pomaga nam w nieustannym doskonaleniu samych siebie…

CD digipak tracklisting:

01. The I

02. The Dove and the Serpent

03. Eosphoros

04. Blood Imprinted Stigma

05. Ipse philosophvs, daemon, Devs et omnia

06. Czern i Biel

07. The Fatal Messiah

Vinyl tracklisting:

01. The I

02. The Dove and the Serpent

03. Blood Imprinted Stigma

04. Eosphoros

05. Ipse philosophvs, daemon, Devs et omnia

06. The Fatal Messiah

Zapraszamy na profil Facebook DEVILISH IMPRESSIONS gdzie znajdziecie najświeższe informacje dotyczące zespołu i jego aktywności.

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com