Kazik i Kwartet ProForma prezentują nowy teledysk!

  Mam przyjemność zaprezentować Państwu najnowszy teledysk zespołu Kazik i Kwartet ProForma, zrealizowany do kawałka "Nie dali ojce". Piosenka ta pochodzi z płyty "Tata Kazika kontra Hedora", która ukazała się w maju 2017 nakładem SP Records. Jest to wyjątkowy album. Kazik Staszewski oraz Kwartet ProForma dokonali rzeczy niezwykłej - odnaleźli nieznane dotąd wiersze Stanisława Staszewskiego i opisali do nich muzykę, która porusza, urzeka, zapada w pamięć.
 "Nie dali ojce" to utwór klimatyczny, urzekający melancholijnym,refleksyjnym nastrojem. Wideoklip w reżyserii Mikołaja Świderskiego wykorzystuje motywy oniryczne i symboliczne,wprowadzając bohaterów - granych przez Kazika Staszewskiego, Przemka Lembicza i Marka Wawrzyniaka - w świat niezwykłych wizji.
 Zdjęcia zrealizowano między innymi w poznańskim pubie Kultowa oraz w Scenie Roboczej - Centrum Rezydencji Teatralnej w siedzibie dawnego kina Olimpia w Poznaniu. Singiel ukazał się także na wyjątkowym nośniku - płycie 7" w limitowanej edycji winylowej. Strona A zawiera "Nie dali ojce" w wersji Kazika i Kwartetu ProForma, a strona B - wykonanie Stanisława Staszewskiego, odtworzone z jego zachowanych autorskich nagrań z lat 60. i 70.

Zapraszam do obejrzenia: https://youtu.be/n1xmy-UyV5M
Utwór w jakości .wav: https://we.tl/9DNxJrbAjf

Słowa: Stanisław Staszewski
Muzyka: Kazimierz Staszewski, Przemek Lembicz, Piotr Lembicz, Wojciech Strzelecki, Marek Wawrzyniak, Marcin Żmuda© Brutaleast | Design by: LernVid.com