BOMBA W TORCIE: reedycja "Anarchia 666" już w maju 2018

 BOMBA W TORCIE powstała około 1995 roku (połowa lat 90-tych), jako projekt poboczny zupełnie nieznanej, ani wtedy, ani teraz grupy STUCKONCEILING. Po 2-3 latach budowania gitar i bębnów (gitara barokowa była za cicha i za delikatna), pod koniec 1997 BWT nagrywa swój pierwszy, ale - jak historia pokaże - nie ostatni album. Płyta jednak miała czekać całe 10 lat na publikację – po pierwsze Fakir urodził się w XX wieku, a po drugie dopiero po jakimś czasie założył Enigmatic. Czekanie 20 lat na reedycję, a także pierwszą publikację na CD w SELFMADEGOD RECORDS to tyle co nic.

 Muzyka BWT to różnorodny hard core z wyraźnymi death metalowymi i grindowymi elementami. To bardziej synteza, niż połączenie stylistyk. Soczyste precyzyjne gitary, przesterowany wypełniający bas, frywolna, ale dociążona perkusja i wreszcie „ten” wokal, tenor i sopran w wyszukanych modulacjach. Huraganowe tempa, namiętne zwolnienia, dzikie opracowania rytmiczne. A666 to 11 różnorodnych utworów, które łączy charakterystyczna dla zespołu wyrazistość i żywiołowość.

 Teksty A666 wypełniają opowiastki o przygodach członków bandu: Jondro Perkoza, Partnera Sowy, Kładziwa Stiwensa i Rurokury. Przewodnikiem tej grupy jest Doktor Jelito, filozof i wynalazca idei. Jego twórczy i przenikliwy umysł przynosi absurdalny realizm jako rozwiązanie, którego świat potrzebuje jak nigdy wcześniej. Misja, plan, posłannictwo, a także fantazja i rozmach o to główne cechy promiennego paktu. Cyborg, Czarny Anarchista, Pank Wieszcz, czy Antychryst archetypy bohaterów, których historie poruszają do dziś, a Doktor to całkowicie świecki prorok, ale także wybawca.

Utwór “Zapieczona Ropa” dostępny jest do odsłuchu na profilu SoundCloud wytwórni Selfmadegod Records oraz na kanale YouTube.


„Anarchia 666” ukaże się na CD w SELFMADEGOD RECORDS już 11 maja 2018.

 
 
Wprawdzie Metal Archives klasyfikuje tę kapele jako grindcore'ową, jednak mam poważne wątpliwości co do nomenklatury akurat w tym przypadku. Jakkolwiek by jednak nie szufladkować prezentowanego nowotworu jaki spłodzili tu ci szaleńcy, jedno jest pewne - jest to materiał fenomenalny. Ktoś kiedyś słusznie zauważył - gdyby ci panowie wydali taki stuff w Chłameryce, z miejsca staliby się kapelą kultową, i zaliczaliby się do twórców z kanonu gatunku (-ów). Wygrali jednak los na genetycznej loterii i urodzili się w pięknym kraju nad Wisłą, gdzie najczęściej kapele wydające ponadprzeciętne materiały szybko kończą swój żywot z przyczyn o których chyba rozpisywać się szerzej nie trzeba... Pozostaje więc cieszyć się tym co mamy, a mamy tu muzykę obłędną, wściekłą a zarazem melodyjną, będącą składową praktycznie wszystkiego, co w ciężkiej muzie usłyszeć można. Brzmi to znakomicie, zagrane z polotem i z pazurem. Dla mnie równie niedoceniony fenomen na miarę np. Kobong. Jest moc, panie i panowie. – blog Dorosłe Dzieci.

 Posłużę się komunałem. Gdyby Bomba w Torcie wydała taki album w Hameryce nagranie to cieszyłoby się statusem kultowego i ponadczasowego. Chorobliwe, opętane, diaboliczne oranie z masą twórczych odniesień do Rorschach, Kiss It Goodby, Today Is The Day czy nawet Converge z ich syntetycznej płyty When Forever Comes Crushing. Do tego czarne (wsparcie apostoła ślązkiej apokalipsy punka Adama) poczucie humoru i totalne wywalenie kiełby na wszystko i wszystkich. Bomba w Torcie (ex-Stuck On Celling) pochodziła ze Szczecina a tam jak wiadomo znajomość rzemiosła i solidność to norma. Wydaję się że byli zbyt nowatorscy i bezkompromisowi by zdobyć należyte uznanie w naszym polskim kurwidołku. (…)Depford Chess Federation


                    Tracklista:
                    1. Anarchia 666/B.W.T.  
                    2. Cyborg  
                    3. Anarchia nie wytrzymasz tego  
                    4. Nazista  
                    5. Czarny anarchista  
                    6. Jemy ląd  
                    7. Doktor Prorok  
                    8. Fredi  
                    9. Zapieczona ropa  
                   10. Punk wieszcz  
                   11. Skuns analiza

 

 https://www.facebook.com/BOMBA-W-TORCIE-22092011513569 5/
          http://www.selfmadegod.com

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com