Wojaczek w post-metalu - premiera klipu Defying

"The Sunlight Recedes" pochodzi z wydanej w 2016 EP "The Splinter of Light We Misread". Na krążku, wydanym własnym sumptem, znalazły się cztery utwory, w tym cover New Dawn Fades kultowych brytyjskich post-punkowców Joy Division. Podobnie jak na poprzednim wydawnictwie, tak i tym razem kwartet zastosował połączenie różnych gatunków ciężkiego grania – na minialbumie znalazły się zarówno elementy charakterystyczne dla post- oraz progmetalu, jak i sludge’u czy blackmetalowego brudu.

Za realizację klipu odpowiada perkusista grupy, Tomasz Semeniuk, który wcielił się w scenarzystę, montażystę i reżysera. W roli głównej wystąpił Jakub Korzunowicz, założyciel TeArtu – Teatru Edukacji Artystycznej. Ponadto w teledysku można zobaczyć Barbarę Sidor, obecną na fotografiach, zdobiących szatę graficzną "The Splinter of Light We Misread" oraz muzyków Defying w epizodycznych rolach.

„Muzyka na "The Splinter…" to bardzo brudny i mroczny materiał z warstwą liryczną osadzoną w twórczości polskich poetów wyklętych, głównie Rafała Wojaczka” – mówią członkowie Defying. „Tematy jego poezji to śmierć, miłość, fascynacja kobiecością i cielesnością, zazwyczaj ujęta w estetyce turpistycznej. U Wojaczka, zwłaszcza w tych najstarszych wierszach, erotyzm i seksualność łączą się często ze śmiercią, natomiast podmiot liryczny mówi najczęściej o bólu, ma poczucie odrębności, buntuje się przeciwko obłudzie świata i społeczeństwa, z drugiej strony uparcie penetruje mroczne zakątki ludzkiej duszy. Jego poezja to dwa stany zagrożenia: kryzys tożsamości, objawiający się dezintegracją osobowości oraz zagrożenie egzystencji, wypływające z konfliktu pomiędzy jednostką a światem. Naszym celem było sfilmowanie tego dualizmu” – podsumowują muzycy. 

Link do wydarzenia na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/1472991786178426/

Zespół:

http://defyingband.pl

https://www.facebook.com/defyingpoland

https://defying.bandcamp.com

https://www.instagram.com/defyingpoland/

© Brutaleast | Design by: LernVid.com