Rock Nad Pisą vol. 4 - Valkenrag + Explozer + Nerville - 23.03.2019

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Rock Nad Pisą! 
Również i tym razem Pisz odwiedzą 3 świetne załogi. Będzie duża dawka energii i metalowego grania!
 
Valkenrag (Łódź) - Melodic Viking Death Metal
Explozer (Gdańsk) - Metalcore / Groove metal 
Nerville (Łódź) - Progressive Death Metal

 

 
VALKENRAG
Początki datuje się na rok 2006, kiedy to dwóch zapaleńców z Tomaszowa Mazowieckiego stworzyło projekt muzyczny. W zaciszu domowym powstało pierwsze demo (NORDWIND 2008). Następnie, krótko grający album Valkenrag (2012). Po kilku latach i zmianach personalnych ostał się tylko Lorghat, który kompletując resztę składu zmienił projekt w normalnie funkcjonujący zespół. Owocem wspólnej pracy był pierwszy długogrający album „Twilight of blood and flesh” (2015) wydany przez Art Of The Night Productions. Album został bardzo dobrze przyjęty zarówno na rodzimej ziemi jak i na obczyźnie. Do połowy roku 2017 zespół zdążył zagrać wiele koncertów klubowych jak i festiwalowych dzieląc scenę wespół z takimi grupami, jak: Unleashed, Rotting Christ, Ensiferum, Taake, , Venom, Negura Bunget. I wiele innych. Muzyka prezentowana przez  Valkenrag to melodic death metal silnie osadzony wśród wikińskich i słowiańskich wierzeń, mitów, sag oraz bohaterskich opowieści. Obecnie zespół koncertuje promując najnowsze wydawnictwo zatytułowane "Chasing the gods".

EXPLOZER 
Początki zespołu Explozer Trójmiasto zarejestrowano w 2009 roku na zgliszczach projektu Blitzkrieg, z którego pozostał tylko gitarzysta rytmiczny Krzysztof Siurnicki "Siuro". Pierwszą eksplozję muzyczną odnotowano w roku 2011 kiedy to ekipa wybuchowa aktywowała intensywną działalność koncertową. Do przełomu działalności owego bandu przyczynił się Włodek Mańkowski – gitarzysta solowy i wokalista, przybyły niegdyś z Ukrainy, znany z lwowskiej formacji „Lazaret”, ukierunkowując Explozer w stronę gatunku Metalcore/Groove Metal, a także wprowadzając polską tematykę utworów.
 
NERVILLE 
Brzmienie zespołu jest wypadkową zróżnicowanych gustów nas wszystkich, ale da sie usłyszeć duży wpływ szwedzkiego rocka i metalu (Opeth, Soilwork, Meshuggah) oraz innych inspiracji w postaci Tool, Porcupine Tree, Rush. Kompozycje składają się z ciężkich riffów przeplatanych spokojnymi motywami połączonymi razem w progresywny krajobraz. W 2016 wydali debiutancki album "The Grand Design".
 
Pisz - Aleja Turystów 2 - Klub Iguana
Start o godz.20.00 (drzwi 19.00) - wjazd 15zł

© Brutaleast | Design by: LernVid.com