Persecutor wydaje wznowienie klasycznej EPki !

Zielonogórski thrashmetalowy skład PERSECUTOR wydał debiutancką EPkę w 2007 roku i był swego czasu powiewem świeżości na rodzimej metalowej scenie.

"Zespół powstał w czasach, gdy w polskim undergroundzie panował techniczny Death, prymitywny Black i jakieś nieudane kopie KORNa. Thrash, wydawało się, w ogóle zniknął z mapy." mówi wokalista Bartosz Wiktorowicz.

PERSECUTOR – Dogs of War (Spotify)

Skąd więc u kilku nastolatków fascynacja niepopularnym gatunkiem? Jak wyjaśnia zespół, "Thrash Metal dawał szersze pole manewru. Było miejsce na melodie, ale jednocześnie, to techniczne i ciężkie granie. Jest w nim więcej muzykalności, którą gdzieś zatracono w bardziej ekstymalnych gatunkach."

 

Tak też jest z materiałem PERSECUTORa, który pomimo lat nic nie stracił na mocy. Pięć bezpośrednich strzałów, żadnych ballad, klasyczne riffowanie, zaskakująco dobra produkcja. " EPkę można spokojnie puszczać w przerwie między Power Trip czy klasykami gatunku.", zapewnia Bartosz Wiktorowicz.

PERSECUTOR jest teraz dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Maniacy Thrashu powinni sprawdzić to koniecznie.

THRASH TILL DEATH !

© Brutaleast | Design by: LernVid.com