ENCOFFINAT​ION: Posłuchaj nowego utworu; premiera płyty 15 listopada!

 

 

 

 

Premierę długo oczekiwanej drugiej płyty death/doomowego duetu ze Stanów - ENCOFFINATION, zatytułowanej "O' Hell, Shine In Thy Whited Sepulchres", zaplanowano na 15 listopada. Płyta ukaże się na całym świecie nakładem Selfmadegod Records. Już dziś na stronie amerykańskiego magazynu Decibel można posłuchać premierowej kompozycji z nadchodzącej płyty.

Utwór "Rites of Ceremonial Embalm'ment" dostępny jest do odsłuchu tutaj: http://www.decibelmagazine.com/featured/streaming-encoffination-rites-of-ceremonial-embalmment/

 

Po bardzo dobrym przyjęciu przez fanów i media debiutanckiej płyty "Ritual Ascension Beyond Flesh", ENCOFFINATION przygotowali nowe dzieło "O' Hell, Shine In Thy Whited Sepulchres", które z jednej strony redefiniuje muzykę teksańskiego duetu jako wyjątkowo nisko strojony funeral doom metal przesiąknięty zapachem śmierci, a z drugiej uwypukla te wszystkie wyjątkowe cechy, którymi już przy poprzedniej płycie ENCOFFINATION zaskakiwał. Na "O' Hell, Shine In Thy Whited Sepulchres" śmierć jest wyjątkowo bliska i realna - to koncept album oparty na doświadczeniach Ghoata w firmie pogrzebowej. Nie jest to linearna opowieść, raczej abstrakcyjny koncept o śmierci będącej ofiarą ciała składaną Matce Ziemi.
Płytę nagrywano w kilku studiach - partie perkusji w ElektroSound w Teksasie, a resztę instrumentów w Graf Yairden w Atlancie. Każdy utwór powstawał w całkowitym odosobnieniu jego twórców. Podczas tych sesji nagraniowych powstało 40 minut dusznej, szalonej, zdeprawowanej muzyki zaklętej w ośmiu utworach i opatrzonych tytułem "O' Hell, Shine In Thy Whited Sepulchres". W połowie listopada do sklepów trafi jeden z najbardziej miażdżących albumów tego roku, który niewątpliwie umocni pozycję Encoffination na scenie funeral doom/death metal

Zawartość muzyczną i tekstową uzupełnia obraz "Finis Gloriae Mundi" XVII-wiecznego malarza Juana De Valdesa Leala, który trafi na okładkę, za cały layout płyty odpowiada natomiast Ghoat.

Tracklista O' Hell, Shine In Thy Whited Sepulchres:
1. Sacrum Profanum Processionali
2. Rites of Ceremonial Embalm'men
3. Ritual Until Blood
4. Elegant in Their Funebrial Cloaks, Arisen
5. Crypt of His Communal Devourment
6. Washed and Buried
7. Pall of Unrequited Blood
8. Annunciation of the Viscera

Skład ENCOFFINATION:
Elektrokutioner - perkusja (Decrepitaph, Beyond Hell, Father Befouled, Scaremaker, Festered, etc.)
Ghoat - gitary/bas/wokal (Father Befouled, Festered, Vomitchapel, etc.)

http://www.facebook.com/templeofencoffinment
http://www.selfmadegod.com
http://www.facebook.com/Selfmadegod
http://www.decibelmagazine.com/featured/streaming-encoffination-rites-of-ceremonial-embalmment/

© Brutaleast | Design by: LernVid.com