Wicked Side - zaprasza na koncert z okazji II ur. zespołu

 

Wicked Side:
Utworzony w maju 2009 roku zespół porusza się w klimatach old-schoolowego heavy metalu. Będąc pod wpływem takich zespołów jak Iron Maiden, Iced Earth, Blaze Bayley czy Metallica, ich twórczość jest połączeniem szybkich i ciężkich riffów, melodyjnych partii wokalnych, chwytliwych harmonii oraz wirtuozerskich solówek. Wśród utworów znajdują się zarówno proste i agresywne numery, jak i bardziej rozbudowane kompozycje.
Wicked Side ma na koncie występy jako support przed takimi wykonawcami jak Turbo, Chainsaw, Blaze Bayley, czy udział w Crazy Friends Fest w Wilnie. Obecnie zespół szlifuje formę przed planowanym na lato wejściem do studia w celu zarejestrowania pięcioutworowej EPki oraz jesiennym intensywnym koncertowaniem.

www.myspace.com/wickedsideband
www.facebook.com/wickedside
www.youtube.com/user/wickedsidetv

Curiosity:
Zespół powstał we wrześniu 2009 roku z inicjatywy Piotra - gitara i wokal oraz Pawła - perkusja. Na początku kilka prób z basistą Digerem, a następnie z Marcinem. Do grudnia powstało 5 autorskich numerów, które postanowiliśmy nagrać na debiutancką EPkę. W dniach od 14 do 28 grudnia nagraliśmy w "F.I.K.S. Studio" pod okiem realizatora - Radosława Antoniaka w sumie 4 utwory. Partie basu nagrał Piotrek, a cała sesja odbyła się już bez udziału Marcina. Po pewnym czasie jednak nasz skład zasilił "Szymek", który przejął u nas obowiązki basisty. Po rozszerzeniu składu, CURIOSITY zaczęło ostro pracować nad materiałem na pełną płytę, a niedługo potem skład ponownie się poszerzył. Szymek zajął się drugą gitarą, a bas przejął ponownie Diger, jednak szybko został z zespołu usunięty. W chwili obecnej gra z nami młody, obiecujący basista - Michał. Powstają nowe utwory, które stanowią rozwinięcie stylu z „Relief”, czyli połączenie heavymetalowych melodii z siłą i energią thrash metalu, jednak ukazują już bardziej techniczne zacięcie muzyków.

http://www.myspace.com/curiositypl

Alcoholic Disaster:
Thrash/Death metalowa maszyna została powołana do życia jako efekt nieustannych libacji alkoholowych po najsłynniejszych i najznamienitszych ełckich melinach. W wakacje 2010 roku, załoga stawia się w "Napchana Pyta Pana Kleksa Studios" gdzie przypadkiem nagrywa swoja pierwszą EP-kę "Irrumabo vos, et pedicabo vos", która zostaje wkrótce "wydana" przez brytyjskie Death To Music Productions, w formie "free download". Do sukcesów zespołu można zaliczyć zdobycie II miejsca oraz nagrody Prezydenta Miasta Ełk, na EPKA 2010. Obecnie kapela pracuje nad gorzałą jak i nowym materiałem. Tematyką tekstów Alcoholic Disaster są takie zagadnienia jak psychologia, prawo, socjologia itp. Nieformalnym mentorem kapeli jest Rocco Siffredi oraz jego dokonania.

http://www.myspace.com/alcoholicdisaster


Four Reasons Against:
Zespół Four Reasons Against powstał na początku 2010 roku. Dwóch studentów politechniki białostockiej znających się jeszcze z czasów licealnych postanowiło założyć mocno grający, rockowy zespół w którym mogli realizować swoje muzyczne pasje. Obecny skład zespołu tworzą perkusista – Michał Karpowicz, wokalista – Mateusz Stankiewicz, basista Konrad Klimiuk, oraz gitarzysta Dariusz Świstak. Muzyka zespołu charakteryzuje się mocnym gitarowym brzmieniem połączonym z melodyjnymi partiami wokalnymi oraz harmonijnymi solówkami. Jako zespół staramy się nie zamykać w określonych konwencjach muzycznych, i często eksperymentujemy. Pośród zespołów które wywarły największy wpływ na naszą twórczość można wymienić Metallikę, Red Hot Chilli Peppers, System of a Down, Soundgarden, Guns & Roses, Alice In Chains, oraz wiele wiele innych.

http://www.myspace.com/fourreasonsagainst

© Brutaleast | Design by: LernVid.com