Hyperial - zespół

Gatunek: Eclectic Metal

Miejsce: Dobre Miasto, Poland

 


 

Hyperial powstał w 2006 roku. Jest to kolektyw ludzi, z których każdy ma inne muzyczne korzenie. Muzykę Hyperial można określić jako eklektyczny metal, a to za sprawą łączenia różnych stylów muzycznych, a przede wszystkim wszechobecnych futurystycznych partii klawiszowych, nadających smaczku niebanalnemu brzmieniu. 

W 2007 roku Hyperial rejestruje dwuutworowe demo zatytułowane "The eternal Paradise of the illusion". Po jego nagraniu zespół dochodzi do wniosku, że czas zarejestrować coś bardziej profesjonalnego, co można by pokazać szerszej publiczności. I tak Hyperial napisał nowy materiał, oparty już w mniejszej mierze na blackmetalowym klimacie, a skłaniający się ku bardziej precyzyjnym riffom.

W 2010 roku poprzez wytwórnię Psycho Records Hyperial wydaje debiutancki album zatytułowany "Sceptical Vision". Debiut spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i wieloma pozytywnymi opiniami, zarówno w serwisach internetowych, jak i prasie drukowanej.

Rok 2011 to dla kapeli przede wszystkim zmagania personalne. Zespół opuścił kolejny perkusista i przez kilka tygodni Hyperial poszukiwał zastępcy - cały czas pisząc materiał na nową produkcję.

Po uregulowaniu spraw personalnych Hyperial nadrobił zaległości i w połowie roku 2011 wszedł do studia by zarejestrować nowy materiał – Industry. EP została bardzo dobrze przyjęta przez prasę i media zyskując najwyższe noty.

Pomiędzy styczniem a kwietniem Hyperial zarejestrował drugi pełnometrażowy krążek „Blood and Dust”. Premiera miała miejsce 10 lipca 2014.

 

 


Dyskografia:

Albumy studyjne:

 

Blood and Dust (2014, Black Team Media Records / Hyperial)

 

Industry (EP, 2012, wydanie własne)

 

Sceptical Vision (2010, Psycho Records)

 

Kompilacje:

Elemental Nightmares (2014, vinyl edycja limitowana)

 

Polish Independent Music Compilation Vol.I - (2013, A&K Production House)

 

Tribal Convictions'zine Assault vol. III (2013, Wydawnictwo Muzyczne Psycho)

 

Muzyczna Warmia I Mazury (2010, „E.M. Consulting”- Edward Mołodziejko)

 

The Dark Side Of Blues - A Tribute To Danzig (2010, Black Fox Records)

 

Black Pagan Death Salute Vol.1 (2008, Salute Records)

 

Dema:

The Eternal Paradise Of The Illusion (2007, wydanie własne)

 


Skład:

Grochu - vocal, gitara

 

Kula – vocal, gitara

 

Artur – vocal, bas

 

Bocian - perkusja

 

Aneta - keyboard, sample

 


 Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

facebook.com/hyperialmetal

 

twitter.com/hyperial_poland

 

www.hyperial.pl

 

 

 

 

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com