Sulphur Aeon - Gateway To The Antisphere

 

 

 

1. ... To Drown This World
2. Devotion To The Cosmic Chaos
3. Titans
4. Calls From Below
5. Abysshex
6. Diluvial Ascension - Gateway To The Antisphere
7. He Is The Gate
8. Seventy Steps
9. Onwards ... Towards Kadath!
10. Into The Courts Of Azathoth
11. Conclusion ...

 

 

Sulphur Aeon - Gateway To The Antisphere

Ván Records - 2015

"Gateway To The Antisphere" to drugi pełnowymiarowy album trzech tajemniczych Niemców z północnej Westfalii: T.-git.,bas, M.-voc. i D.-dr. Nie bardzo lubię porównywanie zespołów między sobą, lecz katując ten death metalowy album nie mogłem oprzeć się pokusie. Jak na moje niezbyt młode i styrane muzycznie ucho brzmią jak pozbawiony black metalowego ogona Behemoth, okraszony garstką wpływów Immolation i Morbid Angel. Jeśli kogoś odstraszyły te porównania, to jeszcze raz przypominam, że są one wyłącznie moimi subiektywnymi odczuciami. Wasze mogą być inne. Do tej niemieckiej lektury death metalu i Lovecrafta zachęcam z całego serca (o ile jeszcze takie posiadam? \m/)!!! Siłą każdego metalowca winny być indywidualizm i wolność umysłu, także do dzieła - testujcie, sprawdzajcie i oceniajcie!

Już debiutancki - "Swallowed By The Ocean's Tide" wskazywał, że to niemieckie trio może namieszać w metalowym półświatku. "Gateway To The Antisphere" ostrym kopniakiem lub pierdolnięciem z łokcia burzy mit, że death metal umiera. Prawdą jest, że mnogość różnorodnych kapel tworzących w tym gatunku odpycha czasami wieloma miernotami krążącymi po tym muzycznym padole. Lecz to właśnie takie albumy robią różnicę. Przypominają, że dobry i własny pomysł, choć odegrany jak zacytowani wcześniej klasycy obroni się sam. Nie ważne staje się pojęcie oryginalności, bo jak większość muzyków zgodnie twierdzi - co mogło być już zostało odegrane. Ważne by to co się tworzy było szczere i cieszyło ucho oraz duszę twórcy i przynajmniej jeszcze kilku osób. Jestem pewien, że z tym albumem tak jest. Szczerości dowodzi konsekwencja i dynamiczny progres, a przypuszczam, że fanów "Gateway To The Antisphere" nie brakuje. Ja z pewnością nim jestem i łykam te 52 minuty niemieckiego death metalu w całości. Nie będę próbował wskazywać najlepsze kawałki, gdyż moim zdaniem najprzyjemniej obcuje się z tym dziełem od pierwszej do ostatniej sekundy, łaknąc - więcej i więcej.

Za oprawę graficzną znowu odpowiedzialny był Ola Larsson, a jego wizja mitycznego Cthulhu jest nie gorsza od warstwy muzycznej. Obrazy Ole już na wstępie zachęcają do sięgnięcia po ten muzyczny horror, którego producentem jest Simon Werner. Mu również należą się słowa uznania, gdyż brzmieniowo "dwójka" zabija na śmierć!!!

Ten materiał z pewnością zagości w moim tegorocznym top ten, a was zapraszam do przyjrzenia się i wsłuchania w death metalową wizję Lovecraft-owskiej mitologi made by Sulphur Aeon.
Już za 14,99 EUR zdobędziecie tą death metalową bestię na: http://www.van-records.de/product_info.php?products_id=2483 , a z muzykami możecie obcować za pośrednictwem: https://www.facebook.com/SulphurAeon .

Video - https://www.youtube.com/watch?v=EcaWMa23C4M

Arek

 

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com