God Dementia - Consuming The Delusional

           

1. Dominance
2. Savage Saints
3. Pests
4. Enduring Demise
5. Plutonomy
6. Intentional Downfall
7. Fed To The Cross
8. Need
9. Your Lord's A Tale
10. Terms Of Existence

 

God Dementia - Consuming The Delusional
God Dementia 2015

Info o nowym teledysku God Dementia przypomniało mi ten świetny materiał, a że mój koleżka odwalił już czarną robotę, nie mogłem oprzeć się chęci upublicznić w Polsce recenzji ich pierwszej płyty - "Consuming The Delusional". Autorem recenzji jest Tom, za zgodą metalbite.com  

God Dementia jest nowym zespołem Zack-a (po naszemu Zbyla) z Dead For Days. Mam jednak złą wiadomość dla tych, którzy znali i lubili jego poprzedni zespół, otóż Dead For Days teraz jest już bardziej Dead For Sure lub Dead For Real, czyli nie istnieje. Nie rozpaczajcie jednak, tylko uważnie czytajcie dalej, gdyż muzycznie jego nowy zespół ewoluował z prostego brutalnego death metalu w niszczycieli karków, grind-ujących death/thrash-owców, którzy skopią dupsko aż miło. Kto nie wierzy powinien to sprawdzić.

God Dementia tworzą w większości kolesie z Dead For Days / Reign Inferno i gdybyście jeszcze zastanawiali się, to możecie być pewni jak cholera, że oni są więcej niż zdolni, by grając na swoich instrumentach stworzyć prawdziwą bestię. Jedyną rzeczą, którą zmieniono to pozycja drugiego gitarzysty, którą na tej płycie zajmował Rick Hernandez. Dla uboższych w komórki pamięci nadmieniam, że Rick był / jest perkusistą wyżej wymienionych. Jeśli chodzi o muzykę, Zack skomponował i zaaranżował cały materiał, i jest też autorem wszystkich tekstów. Całość nagrali razem, co czyni ten album jeszcze bardziej imponującym. Materiał jest bardziej zaawansowany aranżacyjnie, niż to miało miejsce wcześniej. Jest też dużo więcej nowych pomysłów, które postanowili wykorzystać na płycie. Od samego początku aż do końca "Consuming The Delusional" przepełniony jest atakiem na religię, rządy, życie społeczne i propagandę. Wokale są bardzo agresywne, a wręcz wkurwione na to wszystko, co w połączeniu z ciągłym obłędnym atakiem bębnów, bardzo napiętą linią basu i grubymi warstwami gitar, nie pozostawia wiele czasu (może wcale) na złapanie oddechu. Ilość riffów, które Zack umieścił w kawałkach jest szalona i pozwala przypuszczać, że ma ich wystarczająco dużo na stworzenie kolejnego albumu oraz zastanawia nad stanem jego psychiki. Produkcja również zasługuje na wyróżnienie, ponieważ wszyscy i wszystko jest łatwo rozpoznawalne, co znacznie podnosi ostrość samej płyty. Muzyka nie jest wyluzowana, ani nie daje ulgi; jest przepełniona okrutną energią, brutalnością i nieustającym atakiem z każdego kierunku. To celowy atak na zdrowie psychiczne - potraktujcie to jako ostrzeżenie - jeśli nie jesteś gotowy, przygotuj się na niebezpieczeństwo i prawdopodobieństwo defektu krwiście dudniącego ucha.

To jeden z bardziej napakowanych energią albumów jakie słyszałem, więc jedyne co mi pozostało do powiedzenia to: skierujcie swoją uwagę na God Dementia, ponieważ "Consuming The Delusional" jest solidną płytą i staje się lepszą po każdym kolejnym przesłuchaniu. To również wyśmienity powrót naszego gitarowego kompozytora Zbyla. Jestem pewien, że On i pozostałe chłopy zasługują na każdą formę wsparcia.

Tom

Ze swojej strony dodam, że już wkrótce, również dzięki uprzejmości Tomasza M. ukaże się wywiad z jakże twórczym Zbylem, a na razie delektujcie się muzą.

http://goddementia.bandcamp.com/releases
https://www.facebook.com/goddementia

         

Arek

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com