Saddiscore - Demons Of The Earth

                

1. A Storm Is Coming
2. Too Far Away
3. Mirror Face
4. Ghost Of Guilt
5. FSK
6. Demons Of The Earth
7. All In Our Hands
8. Mental Warfare
9. To Take The Blame
10. The Reaper

 

Saddiscore - Demons Of The Earth
Boersma Records 2016

Saddiscore to czworo metali rodem z Niemiec, a "Demons Of The Earth" to ich debiutancki album. Do wdarcia się na muzyczne rynki wykorzystali 10 utworów trwających prawie 43 minuty oraz współpracę niewielkiej niemieckiej stajenki - Boersma Records.

Zespół określa swój styl jako modern heavy metal i chyba coś w tym jest. Słyszalne są elementy groove, thrash, a nawet doom. Właśnie tą odmiennością zainteresowali mnie. Heavy metal podany przez Saddiscore jest inny, lecz nie dziwaczny w swej inności. Niestety wyraźnie słychać, że jako zespół dopiero zaczynają swoją muzyczną drogę. Prostota czasami aż nad wyraz jest słyszalna. Wokalista ma ciepło-chrypliwą i przyciągającą barwę głosu, ale chwilami nie jest w stanie zapanować nad manierami wyuczonymi z cięższych gatunków metalu. Czasami brakuje mu tej heavy metalowej mocy, zwłaszcza w wyższych partiach. Jeżeli jednak w pełni opanuje swój instrument może być atutem kwartetu. Na razie jednak jest średnio. "Demons Of The Earth" to album obciążony typowo debiutancką blizną. Trochę przypomina mi, choć wcale nie muzycznie, "Show No Mercy" Slayer'a. Potencjał płyty już zabijał, ale ówczesne umiejętności zespołu i realizatorów ustaliły status płyty. Niezaprzeczalną zaletą "Demons Of..." są ciekawe, zróżnicowane kompozycje utrzymane w mroczno brzmieniowym jak na HM klimacie, wyróżniając zespół z całej hordy heavy - wojowników. Niektóre utwory (A Storm Is Coming, Mirror Face, Ghost Of Guilt, Demons Of The Earth, All In Our Hands) mają to zagadkowe "coś", co sprawia, że mimo tego debiutanckiego smrodku, chce się do nich wracać. Wydaje mi się, że po dłuższych godzinach spędzonych w sali prób Saddiscore-owy wirus może nabrać większej mocy.

Ten mix płci i pokoleń stworzył pewną heavy metalową wariację, która może się podobać, ale potrzebuje czasu i pracy. Potrafili zbudować ciekawe choć bardzo proste kompozycje. Wnieśli powiew świeżości, lecz nie pozbawiony wad. Na więcej musimy jeszcze poczekać.

https://www.facebook.com/saddiscore/ ,  http://saddiscore.de/

Arek

© Brutaleast | Design by: LernVid.com