Dormant Ordeal - We Had It Coming

 

             - Dormant Ordeal -

 

1. The Mist
2. Stoning
3. A Dim Reminder
4. Derangement Zone, Pt. 1
5. Derangement Zone, Pt. 2
6. Sleeping Grounds
7. Conspiracy Within
8. Tar

 

 

Dormant Ordeal - We Had It Coming
Dormant Ordeal 2016

Na następcę "It Rains, It Pours" czekałem z nadzieją i obawą. Po 3 latach oczekiwań stało się. "We Had It Coming" postawił przed słuchaczem ośmioutworową ścianę death metalu. Podobnie jak poprzednio miksy i mastering wykonał Paweł "Janos" Grabowski, a wydaniem zajął się zespół. Grafa to dzieło Kuby Sokólskiego.

Wpakowana w digipack muza atakuje narządy słuchu ultra szybkim metalem śmierci. Jeśli słyszałeś ich debiut, to już wiesz o czym mowa, jeśli nie to jest problemik. Death wykonany przez Dormant Ordeal jest tak oczywiście nieoczewisty, że skojarzenia oscylują od wczesnego Decapitated, Ulcerate, Immolation po Behemoth z czasów "Demigod". Czy to rzucanie nazwami ma sens? Zerowy! Właściwszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po muzę DO. Niech przemówi mocą, jakością, złożonością prostoty i prostotą złożoności. Techniczny death metal nie trafia do wszystkich, lecz ten zagrany przez Dormant Ordeal ma tą przewagę, że nie skupia się na prześciganiu zawiłościami. Tu technikę zaprzęgnięto by konstruować drapacze energii. Po wciśnięciu magicznego trójkącika z napisem PLAY masz taki wpierdol, że albo rodzina będzie zdrapywać cię z podłogi, albo dasz się porwać tym nawałnicom dźwięków by katować się wielokrotnie. Muszę przyznać się, że studiowanie "We Had..." i z każdym razem przynosi nowe doświadczenia. Mimo, że dwójka nie ma tak nośnego kawałka jakim na "It Rains..." był Here Be Lions, to nie mogę powiedzieć, że jest gorszą. Choć pierwsze przesłuchanie taką sugestię stawiało. Jednak kolejne razy pozwalały cieszyć uszy i odkrywać pokłady nieco zakamuflowanych melodii.

Podsumowując - płyta przednia. Mnie porwała i żal tylko, że nie zauważył jej mocy żaden większy wydawca, który pozwoliłby kapeli zdobywać nowych fanów. Planowana na jesień trasa nie powiodła się, więc znów przyjdzie mi trochę poczekać na koncertową weryfikację siły tego krakowskiego kwartetu. Wy daliście radę postawić krok na przód, więc mi pozostaje cierpliwość.

Sprawdź działanie: ,  , 

https://www.facebook.com/dormant.ordeal


Arek

© Brutaleast | Design by: LernVid.com