Teething - We Will Regret This Someday

              

 

1. Mic Check  ,  2. You And Your Fucking Car
3. Setting Fires  ,  4. Up In Smoke
5. Filipino Violence  ,  6. Just Kids
7. White Cross Introduction  ,  8. White Cross Inversion
9. Take Me To A Doctor  ,  10. Subway Rat
11. Life Is Peachy  ,  12. An Open Letter To My Best Friend

Teething - We Will Regret This Someday
SelfMadeGod Records 2017

Teething to czwórka porąbanych Hiszpanów. Po pięciu latach twórczej działalności, w czasie której raczyli fanów, jak przystało na grind-owców licznymi EP-kami i Split-ami i koniec końców wypluli z siebie pierwszego pełnograja, który dzięki SelfMadeGod Records trafił do mnie. "We Will Regret This Someday" to 12 niesamowicie kąśliwych kopniaków. To HC-Grindowe duporycie trwa niewiele ponad 24 minut. W sam raz, by nie zwrócić ostatniego posiłku i mieć ochotę na kolejne przesłuchania. Dopasowując się do budowy płyty utnę to zbędne pieprzenie i przejdę do muzy, która trafiła w me grindo-chłonne gusta.

Materiał nagrany został w Madryckim Sadman Studio, a zmiksowany w amerykańskim AudioSiege (m.in.: Nails, Magrudergrind,...). To świadczy, że czepiać się dźwięków nie uchodzi. Elegancko brzmi perka, całuśnie pierdzi bas, a dosadny wokal nie zagłusza muzy. Tonacja współpracujących gitar z basem, to to, co tygryski lubią najbardziej podczas brykania, a brzmią jak najlepsze muzyczne historyjki rodem ze Sztokholmskiego Sunlight. Te dwanaście kawałków, to kwintesencja GC zagranego mocno w punk-owych rytmach i z HC manierami wokalisty. Mamy tu przepełnione chaosem, krótkie grind-owe szpile takie jak: Mic Check, Up In Smoke i Life Is Peachy. Ten ostatni przypomniał mi starych amerykańców z Wehrmacht. Tak, to jest kolejne wartość tej płyty - przywraca wspomnienia. Słuchając debiutu Hiszpanów odnajdziemy sporo różnych wpływów od punk, crust i crossover po death metal, choć podstawowym spoiwem oczywiście jest grind. Wracając do płyty, trzeba powiedzieć, że mimo tego całego grind-owego szaleństwa przytrafiły się Hiszpanom zwolnienia. Usłyszymy je w: Just Kids, końcówce White Cross Inversion, czy najwolniejszy - Subway Rat. Nie obawiajcie się jednak, gdyż zmuły nie będzie. To nie doom, to grindcore, a więc kolejne hiper-blasty wskażą styl płyty. Czy są jakieś utwory, o których należałoby powiedzieć ze szczególnym wyróżnieniem? Chyba nie, ale przecież GC to nie POP. Mocą tej płyty jest wściekła energia podawana w zróżnicowanych tempach. W połączeniu z pomysłowością muzyków dała produkt prima sort. Chociaż wszystkie riffy, patenty itp., już gdzieś zostały zagrane, i choć jedni będą określać tą płytę "odgrzewanym kotletem" mi wcale to nie przeszkadza. Z miłą chęcią będę sięgał po tego "kotleta".

O warstwie tekstowej nie ma co się rozpisywać, bo jej zapowiedzią jest okładka, skądinąd bardzo trafna. Te ostro kontrastujące kolory, od zgniłej zieleni, przez radioaktywną żółć, po zardzewiałą czerwień, a tam tytuły z wycinków artykułów prasowych, które jasno wskazują, że nie jest to bajeczka na dobranoc. Tematycznie jest równie przewidywalnie jak muzycznie, ale dzięki temu wszystko kupy się trzyma. Taka makabreska z życia wzięta, lekko wyostrzona i podana z humorem. GC/HC, mimo swego moralnego tła, to przede wszystkim dobra zabawa i tu ją mamy.

Kończąc te słowne spazmy przyznam się, że "We Will Regret This Someday" to moje pierwsze spotkanie z tym hiszpańskim kwartetem. Pewnie długo by się to nie zmieniło, gdyby nie ekstremistyczna działalność SelfMadeGod Records, za co pokłon głęboki im czynię. Satysfakcję miałbym większą, gdybym potu upuścić mógł przy scenicznym szaleństwie tych wariatów, ale na to będę musiał jeszcze poczekać. Na tą chwilę muszę zadowolić się dźwiękami 12-utworowego debiutu. Wszystkim fanom ostrej jazdy bez trzymanki zalecam ten zastrzyk adrenaliny. Życia nie uratuje, świata nie zmieni, ale dzięki takim pozycjom czas płynie szybciej. Mnie kupili swoim u-punk-owionym grind-em, a pozostałych odsyłam do YouTube-wej zajawki -> 

https://www.facebook.com/teethingband , https://teething.bandcamp.com/https://selfmadegod.com/

 

Arek 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com