Festiwal Mocne Uderzenie 2022-tuż po

Pierwsza edycja Festiwalu Mocne Uderzenie zaliczona. Kurz opadł więc czas na relację z tej nowej jaskini ciężkich brzmień \m/

  Tego trzeba było wszystkim podlaskim metal maniakom. Przez 3-letnią przerwę koncertową Brutal East Fest-u nastąpiły chude lata. Jednak tu łupnęło, tam trzasnęło i w Bielsku Podlaskim Mocno Uderzyło! Na pierwszą edycję tego nowego festu trafiły:
- CoverNostra cover band z Rudy Śląskiej,
- Gutter Sirens power metalowcy z Białej Podlaskiej,
- Crippling Madness thrashersi z Białej Podlaskiej,
- Cinis death metalowcy z Białegostoku,
- Death Has Spoken doom/death metalowcy z Białegostoku;

  Areną bitwy był Bielski Dom Kultury. Miejsce dość atrakcyjne, lecz dość niefortunne jak na metalowy gig. Nowa, jeszcze nie nadgryziona zębem czasu sala kinowa, choć akustycznie atrakcyjna, to swą zabudową za !chu...! nie pozwalająca wyładować się nabuzowanym muzą metalowcom. Lecz jak mędrcy mawiają - "gdy się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma". Wygłodniałym fanom mocnych brzmień nic nie mogło zepsuć dobrej zabawy, dlatego część szalała przed sceną, inni chłonęli muzę z wygodnych foteli, zaś pozostali tonęli w potokach słów wymienianych ze znajomymi. Ku wspomnieniom krótkie fragmenty z festu:

    

5 godzin wściekłych dźwięków zleciało niczym długo wyczekiwana podróż w doborowym towarzystwie. Jednak najważniejszą informację usłyszeliśmy na zakończenie koncertu - frekwencja dopisała, więc za rok widzimy się na drugiej edycji Mocnego Uderzenia. Na zakończenie warto kark zgiąć by wyrazić wdzięczność organizatorom - DOBRA ROBOTA \m/

Ps. Drobna prośba do dyrekcji BDK-u - szanujcie swoją salę kinową i wykorzystujcie ją do celów, do których została stworzona. Przecież macie w swoich zasobach salę, o dużo lepszym profilu koncertowym. Nie wszystkie koncerty najlepiej przeżywa się na siedząco.

Arek

© Brutaleast | Design by: LernVid.com