Z Vos-em o Absque Cor

                    

   17 listopada 2017r. Godz ov War Prod. wydało debiutancki album mieleckiego Absque Cor, które to padło łupem ciekawości Maćka (Metalbite.com). Dzięki naszej znakomitej współpracy mogę zaprezentować owoc jego pogawędki z Vos-em - założycielem i spiritus movens Absque Cor.                                                         

Czytaj więcej: Z Vos-em o Absque Cor

Po "Depressnt"-cie z Antigamą

 

 Antigama to czwórka szalonych warszawiaków, których raczej przedstawiać nie trzeba. 18 lat działalności, 7 albumów i wiele mniejszych wydawnictw powinno być wystarczającą rekomendacją. Jeśli jeszcze nie dane Ci było spotkać się z ich muzą lub wciąż jest Ci jej za mało, to ten wywiadzik pomoże Ci w jednym i w drugim. Na rozmowę zgodził się Sebastian Rokicki(git.).

   

Czytaj więcej: Po "Depressnt"-cie z Antigamą

 

Po Brutalu - Masachist

         

  Jak sami o sobie mówią Masachis to pięciu skurwysynów, którzy dobrze wiedzą co chcą robić. Tych death metalowców raczej przedstawiać nie trzeba. Piątka niesamowicie charyzmatycznych facetów, których nazwiska wtłoczone są w historię polskiego death metalu. Troszkę szkoda, że nie mogli wystąpić w oryginalnym składzie, ale pewnych obowiązków zostawić nie można było. Zapraszam na krótką pogawędkę z Thruflem i Pigiem (vel-Sauronem), którą udało mi się przeprowadzić po Brutal-owej masakrze.

Czytaj więcej: Po Brutalu - Masachist

 

Po Brutalu - Calm Hatchery

         

Calm Hatchery to pięciu death metalowców z Pomorza, których korzenie silnie związane są z Białymstokiem. W swym bio mają demo, EP-kę, split i trzy płyty, z których ostatnia, to wydana 3 lata temu przez SelfMadeGod Rec. "Fading Reliefs". Fanom ciężkich brzmień przedstawiać ich raczej nie trzeba, ale warto, czytając "więcej", dowiedzieć się co, jak i dlaczego???

Czytaj więcej: Po Brutalu - Calm Hatchery

 

Po Brutalu - Ragehammer

                    

Ragehammer to krakowski kwartet, który za nic ma nowe wpływy, klimat i inne tego typu bzdety. Od sześciu lat grają swój podszyty Szatanem thrash i tak już pozostanie. Ich muzę można lubić lub nie, ale to co goście robią na scenie, to czyste metalowe piekło! Na słów kilka udało mi się namówić Tymoteusza (Heretik Hellstörm) wokalistę i autora tekstów.

Czytaj więcej: Po Brutalu - Ragehammer

 

Po Brutalu - Steel Habit

                             

Steel Habit to thrash metalowcy z centralnej polski. W swej 7-letniej biografii mają jedną demówkę i dwie EP-ki. Ta najnowsza to "Dehumanized". Znalazły się na niej 4 utwory, które ukazują potencjał tego zespołu. Wszystkim, którym thrash zalega na wątrobie chcę z tego miejsca zwrócić uwagę - miejcie oko na Nich! Tuż po koncercie odbyliśmy krótką pogawędkę, a oto jej efekt.

Czytaj więcej: Po Brutalu - Steel Habit

 

Po Brutal-nych słów kilka - Śledzie Zagłady

         

Śledzie Zagłady to podlaski kwartet stworzony przez ludzi znanych wcześniej z Enfeeblement, czy Reincremation. Tuż po secie wykonanym podczas X edycji BrutalEastFest. złapałem tych miłośników grindcore i zapraszam Was na krótką degustację owoców tego spotkania.

Czytaj więcej: Po Brutal-nych słów kilka - Śledzie Zagłady

 

Słów kilka z Bartem - Azarath

  

Tych typów przedstawiać raczej nie trzeba. Już prawie 20 lat muzykowania pod tym szyldem. Na kącie: 1 promo/demo, 1 split, 1 singiel i 6 diabelnie mocnych albumów. Przy realizacji "In Extremis" skład zespołu tworzyli: Inferno-dr., Bart-guit., Necrosodom-voc./guit., Peter-bas. O każdym z nich można byłoby napisać dużo lub więcej, lecz tu i teraz miejsce to nieświęte poświęcone jest zespołowi Azarath, a że na zamienienie słów kilku zgodził się Bart, więc zapraszam na wywiad z człowiekiem, którego krucyfiksem nie wystraszysz.

Czytaj więcej: Słów kilka z Bartem - Azarath

 

Lost Soul - Atlantis... kilka chwil później

  25 lat Lost Soul w muzycznym światku i półświatku to pięć demówek, dwa splity, jedna kompilacja i pięć pełnoczasowych wydawnictw. Choć wredny los w dziwny sposób spychał ich ze szczytu, to obok wydawnictw LS nie sposób było przejść obojętnie. Death metal w ich wykonaniu, to niegasnący wulkan energii plujący większą lub mniejszą ilością smoły.

  Wydanie "Atlantis: The New Beginning", wg mnie "best and the beast", to znakomita okazja by wyciągnąć kilka informacji od demiurg'a całego tego "zamieszania". Jacek Grecki był i jest duszą sprawczą oraz motorem napędowym Lost Soul, a po ostatnim personalnym zamieszaniu jedynym jego oficjalnym członkiem, dlatego wybór rozmówcy był jasny, ale to czego się dowiedziałem tak jednoznaczne już nie jest. Cóż, nie przeciągajmy, jak rzekł nasz pra-przodek Adam trzymając jabłko w swojej dłoni - let's go!

 

Czytaj więcej: Lost Soul - Atlantis... kilka chwil później

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com