DORMANT ORDEAL od początku...

        

17 lat temu w niewielkiej miejscowości wściekłość, złość i pokłady niespożytej energii kłębiły się w głowie Radka. Gdy parę lat później w Krakowie udało mu się znaleźć 3 gości równie zafiksowanych na punkcie death metalu, tak powstał Dormant Ordeal. W ubiegłym roku, dzięki SelfMadeGod Records ukazała się ich trzecia płyta, a to stało się sygnałem by zaczepić ich i wyciągnąć trochę informacji o płycie i początkach zespołu. O tym co, gdzie, jak i dlaczego możecie przeczytać dalej ...

Czytaj więcej: DORMANT ORDEAL od początku...

Odrazowi o Rzeczom i...

                          

 Ohyda ludzka ukazana sześć lat temu na "Esperalem Tkane" przez krakowską Odrazę przyciągnęła również moją uwagę, dlatego gdy pod koniec kwietnia dostałem info z Godz Ov War o drugiej płycie tych black metalowców, krew zaczęła szybciej krążyć. Pierwsze przesłuchanie "Rzeczom" potwierdziło moc i siłę muzycznego przekazu Stawrogina i Priesta. O ile debiut był młodzieńczym kopniakiem w zamknięte drzwi, o tyle druga płyta okazała się świadomym spacerem po mrocznych zaułkach ludzkiego bytu, a black metal dojrzalszy, wytrawniejszy i niesamowicie emocjogenny. Rażony przekazem "Rzeczom" uderzyłem z pytaniami do autorów, a oto ich efekt:

Czytaj więcej: Odrazowi o Rzeczom i...

 

Z Kubą o przyszłości Straight Hate

    

 Straight Hate to czterech parszywców babrających się od 12 lat w death/grindowej extremie. Na swoim koncie mają już EP-kę, 3 splity i 2 albumy. Odhaczyli też swoją obecność na scenie Brutal East Festival (IX w 2016r.). Wydanie "East Grind Attack" i "Black Sheep Parade" były świetnym pretekstem by zamienić słów kilka Kubą (voc.).

Czytaj więcej: Z Kubą o przyszłości Straight Hate

 

O BANISHER z Hubertem

     

 BANISHER to w zasadzie zespół Huberta Więcka. Jeśli nie wiele wam to nazwisko mówi, to więcej światła zapewne rzucą takie nazwy jak Decapitated, Redemptor, Acid Drinkers, czy Terrordome, a co jeśli ma się w składzie muzyków (Szczepan-voc., Piotr-bas., Eugene-dr.), którzy grali lub nadal grają w takich kapelach jak: Belphegor, Vital Remains, Hate, Shodan i wiele innych? Wiem, że same nazwiska nie grają, ale to właśnie ci świetni muzycy pomogli ucieleśnić pokłady złych emocji, które nagromadziły się w głowie Huberta. "Degrees Of Isolation" jest czwartą płytą w katalogu zespołu i pierwszą wydaną dla SelfMadeGod, ale o tym co, jak i dlaczego przeczytajcie w wywiadzie z Hubertem.

Czytaj więcej: O BANISHER z Hubertem

 

Deivos o "Casus Belli"

                                  

   Szósta płyta to najlepsza okazja by lubelski Deivos zagościł na stronach BrutalEast w większym wymiarze. Więcej o "Casus Belli" dowiecie się od wokalisty Huberta vel Angelfuck. Osobiście mogę powiedzieć, że znam ich pięć poprzednich wydawnictw i słyszałem już szóste. Sądzę, że mocą Deivos'a jest charakter tych pięciu zafiksowanych na death metal sukinsynów. Wspólnie z Tomkiem (MetalBite) zadaliśmy kilkanaście pytań Hubertowi, więc dalsze przeciąganie tego wstępu nie ma już większego sensu. 

Czytaj więcej: Deivos o "Casus Belli"

 

Quazarre o Devilish Impressions

   Devilish Impressions to już pełnoletni band, który 13 września 2019, za pośrednictwem Non Serviam Records, uraczył nas 3 - utworową EP-ką. Natomiast w ubiegłym roku nastąpiły dość poważne zmiany w szeregach DI. W miejsce Icanraz'a na bębny wskoczył Avernatvs, a Isemal jako drugi gitarzysta uzupełnił lukę po rozstaniu z Vraath'em (bas.). To i 16-minutowy ochłap symfonicznego black/death metalu stały się dobrym pretekstem by zadać kilka pytań Quazarre'owi wyczekując następcy "The I"

   Jakie karty zostały odkryte możecie sprawdzić czytając ten wywiad.

Czytaj więcej: Quazarre o Devilish Impressions

 

Z Voidem o Totenmesse

                 

  Kwintet ten pochodzi z południa Polski. W jego składzie znaleźli się muzycy, którzy swe doświadczenie muzyczne budowali między innymi w Hell United, Odraza, Outre, Massemord, Stillborn. To zacne nazwy, prawda? Za sprawą hibernacji działalności Hell United, trzyosobowy trzon tego zespołu zrodził nową bestię - Totenmesse, a debiutancka płyta "To", którą ucieleśnił Pagan Rec., duszę mą choć marną, spokoju pozbawiła. 

  Odpowiedzi na moje pytania udzielić zechciał Void (git.), a skład Totenmesse uzupełniają: Stawrogin (voc.), Rzulty (git.), Priest (dr.) i Rartollo (bas.) 

Czytaj więcej: Z Voidem o Totenmesse

 

Eternal Rot - zgniłych słów kilka

                                

  Dwóch Polaków przesiąkniętych trupią zgnilizną potrzebowało zaledwie sześciu lat by na Angielskiej ziemi wypluć taki ochłap jak "Cadaverine". Cztery kawałki brudnego doom death metalu wydała rodzima Godz Ov War i raczej tego nie żałuje, skoro w pół roku wyprzedała cały nakład. Dzięki inspiracji i naciskom Tomka (metalbite.com) zaczepiłem tych dwóch przemiłych Panów, a jaki był tego efekt przeczytajcie... 

Czytaj więcej: Eternal Rot - zgniłych słów kilka

 

Embrional - tuż przed...

  

  Pozostał już miesiąc do XI edycji Brutal East Fest. Z główną gwiazdą koncertu (Antigama) mogliście już zapoznać się > TU <. Zachęcam do odświeżenia lektury.

Dzisiaj jednak przedstawię Wam czwórkę Ślązaków, którzy ostatnim albumem, niczym diabeł kopytem, roznieśli wiele bram. O "Evil Dead" i nie tylko przeczytacie poniżej. Embrional ma za sobą 16 lat działalności, a na koncie 2 demosy, split i 3 płyty. Z ich diabelskim żywiołem zapoznacie się już wkrótce, a teraz Skullripper uchyli rąbka tajemnic zespołu.

Czytaj więcej: Embrional - tuż przed...

 

© Brutaleast | Design by: LernVid.com